MechWarrior 5: Mercenaries, Piranha Games, Epic Games Store podporuje modifikace i achievementy

Epic Games Store podporuje modifikace i achievementy

První nabízí mody MechWarrior. Ze simulátoru lze udělat strategii typu MechCommander

Zdroj: Piranha Games
3. 8. 2020
Název: MechWarrior 5: Mercenaries Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2019 Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2019

Digitální obchod Epic Games Store byl spuštěna teprve v prosinci roku 2018, ale za necelé dva roky své existence se i díky pravidelně nabízeným titulům zdarma stal nejnebezpečnějším konkurentem Steamu. V červnu se díky tomu Epic mohl pochlubit, že jejich obchod alespoň jednou měsíčně navštíví více než 60 milionů uživatelů a počet současně přihlášených se stabilně pochybuje okolo 13 milionů hráčů. Pravdou ovšem je, že Epic Games Storu stále leccos chybí a minimálně z hlediska funkcionality o plnohodnotného konkurenta Valve ještě nejde. Vývoj ale pokračuje kupředu a mezi ty poslední novinky patří podpora achievementů a uživatelských modifikací. Byť prozatím dost omezená.

Podpora modů a achievementů už dorazila na EGS, ovšem ani v jednom případě nemůže být řeč o široké nabídce titulů. První vlaštovkou achievementů je dinosauří akce Ark: Survival Evolved a modifikace jsou prozatím k vyzkoušení jen v MechWarrior 5: Mercenaries. Obojí je ale ještě dle prvních ohlasů krkolomné. Samotný Epic pak právě k modifikacím sdílí na Twitteru následující prohlášení: „Podpora modifikací je na Epic Games Store v betaverzi a začíná u MechWarrior 5. Jde o prvotní verzi této funkce, implementace do dalších titulů bude následovat. Mějte oči na stopkách!“ Stránka obchodu nově obsahuje záložku modifikace a nechybí samozřejmě ani plná integrace do herního launcheru. Vzhledem k tomu, že jde o betaverzi, zatím chybí další dodatečné funkce typu komentáře či uživatelské recenze. Již nyní ale lze modifikace alespoň filtrovat na základě tagů. Datum rozšíření do dalších her je ale neznámé a stejně tak momentálně není ani jasné, na základě jakého klíče došlo k vybrání těch prvních.

Co se MechWarriora 5 týče, oficiální web hry je alespoň o trochu sdílnější a dává tipy na ty nejatraktivnější mody. Mezi ně patří třeba MechCommander: Mercenaries, což je konverze hry to podoby RTS. Ostatně už samotný název odkazuje na strategickou sérii MechCommander. Na modifikaci lze ale narazit i na webu Nexus. Úprava hry se prozatím týká příběhového režimu hry a procedurálně generovaných misí. Podpora multiplayerových režimů dorazí o něco později. Stejně tak modifikace teprve v jedné z dalších aktualizací nabídne možnosti plynulého přepínání herních režimů a zpomalení akce, což můžete vidět ve videu přiloženém níže.

Na podpoře modifikací pracoval Epic od minulého léta a od začátku vývojáři prohlašovali, že jde o velikou věc a její vývoj bude nějakou chvíli trvat. Simultánně s přípravou rozšíření achievementů a modifikací pak pochopitelně Epic vyvíjí i další novinky. Na platformě Trello si můžete prohlédnout veřejnou roadmapu plánovaných aktualizací. Mezi ty patří zavedení dalších měn i dodatečných možností plateb, rozšíření sociálních funkcí, nákupní košíky, aktuálně oblíbené položky, intuitivní objevování přídavků do her a další. Z poslední doby pak můžeme vypíchnout, že tým Epic přidal možnosti offline přihlašováníseznamy přání, automatizaci refundací, ukládání uložených pozic do cloudu a další vlastnosti, s pomocí kterých se z původně dost omezeného obchodu stává příjemnější místo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru