Epic Games Store naráz oznámil 8 dalších exkluzivit

Epic Games Store naráz oznámil 8 dalších exkluzivit

Jedná se o ambiciózní nezávislé tituly. Epic dal prý jejich autorům naději i pocit úlevy

29. 8. 2019

Společnost Epic Games dnes při příležitosti akce PAX West 2019 zveřejnila přibližně minutové video, jehož prostřednictvím láká na osm nových titulů, které budou k dispozici výhradně na její distribuční platformě. Alespoň dočasně. Jedná se o inovativní nezávislé projekty od osmi vývojářů a studií, mezi nimiž se nachází hned několik poměrně prominentních zástupců indie scény.

Jaké hry Epic ulovil

Ooblets, No Straight Roads, Manifold Garden, Superliminal, Wattam, The Alto Collection, Airborne Kingdom The Eternal Cylinder

Za zmínku stojí namátkou first person logická hra Manifold Garden, kterou jsme si vyzkoušeli letos na E3 v Los Angeles a moc se nám líbila. Wattam je zase nový titul od autora her Katamari Damacy a Noby Boy. The Alto Collection pak přivede populární mobilní značku čítající počiny Alto’s Adventure a Alto’s Odyssey vůbec poprvé na PC.

Exkluzivita by měla trvat po dobu 12 měsíců a vztahuje se pochopitelně výhradně na PC. Konzolových verzí by se tato zpráva neměla nijak dotknout. Posléze se pravděpodobně většina titulů objeví i na Steamu, případně dalších konkurenčních distribučních kanálech.

„To znamená, že si nemusíme brát půjčku, nebo uzavírat smlouvu s vydavatelem.“

Magazíny Rock Paper Shotgun a VG247 přinesly současně s tímto oznámením komentované rozhovory s některými z vybraných vývojářů. Za všechny můžeme citovat producenta budovatelské strategie Airborne Kingdom Zacha Mumbacha. Jeho výroky víceméně obecně ilustrují, co k tomuto rozhodnutí vývojáře vedlo.

Epic poskytl autorům Airborne Kingdom garanci minimálních prodejů a vyplatil je dopředu, takže mohou zafinancovat dokončení projektu. “To znamená, že si nemusíme brát půjčku, nebo uzavírat smlouvu s vydavatelem,” prohlásil Mumbach. Epic Games Store jim zprostředkuje 88 procent ze všech příjmů Airborne Kingdom, zatímco s vydavatelem by dosáhli na méně než 50 procent.

„Vědomí, že jsme pro hru zajistili financování a že ji můžeme dokončit, je neuvěřitelná úleva.“

Tým zrozený z popela Visceral Games v roce 2017 zná úskalí AAA produkce. Ale nezávislá scéna podle Mumbacha přináší úplně novou úroveň nestability. “Vědomí, že jsme pro hru zajistili financování a že ji můžeme dokončit, je neuvěřitelná úleva,” dodal Mumbach. Na nestálém a děsivém trhu dává prý nezávislým autorům Epic svými exkluzivními kontrakty naději.

Autor titulu Manifold Garden pak třeba zmínil, že mu nově získané finance umožní najmout další lidi a spolupracovat s QA týmem, který pomůže hru zbavit bugů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru