Epic Games kupují autory oblíbeného Rocket Leauge

Epic Games kupují autory oblíbeného Rocket Leauge

Hra bude stále dostupná na Steamu, další plány oznámí Epic pozěji

2. 5. 2019

Už dlouhé čtyři roky trvá spanilá jízda hry Rocket League, kterou v roce 2015 přivedli na svět vývojáři ze studia Psyonix. Na první pohled trochu šílený, leč v jádru geniální koncept fotbalu s autíčky zaujal k dnešnímu dní téměř 60 milionů hráčů a nic nenasvědčuje tomu, že by sláva Rocket League měla v dohledné době pohasnout. A podobně to museli vidět v Epic Games, když se rozhodli studio Psyonix koupit.

Akvizice byla oznámena v noci ze středy na čtvrtek a nepředcházely jí žádné výrazné náznaky. Na druhou stranu je ale nutné připomenout, že Psyonix spolupracovali s Epic Games už na Gears of War nebo Unreal Tournamentu a určitou roli v obchodu hraje i fakt, že Rocket League běží na Unreal Enginu. Snad i proto už dříve mluvil šéf Epic Games Tim Sweeney o Psyonix jako o členu rodiny a nyní vyjadřuje potěšení, že je tohle označení oficiální. Zakladatel Psyonix Dave Hagewood pak zopakoval Sweeneyho slova a vyhlíží do budoucnosti: „Díky potenciálu, co se můžeme od sebe navzájem naučit a čeho následně dosáhnout, se opravdu těšíme, co přijde.“

Epic Games kupují autory oblíbeného Rocket Leauge

Často kladené dotazy

V souvislosti s akvizicí se na oficiálních stránkách hry objevila nová sekce často kladených dotazů, ve které vývojáři odpovídají třeba na to, jak se změní gameplayhry (nijak), co se bude dít s týmem (nic) a i zde potvrzují, že se hra bude i nadále prodávat na Steamu.

Podle dosavadních informací to ale nevypadá, že by Psyonix momentálně čekalo něco překotného – akvizice by měla být dle zástupců Epic Games dokončená přibližně za měsíc a 132členné vývojářské studio bude i nadále pracovat na vývoji a podpoře Rocket League. Neplánují se zatím ani změny na poli distribuce, ačkoliv tady museli lidé z Epic Games upřesnit svá původní vyjádření. Na začátku to totiž vypadalo, že se Rocket League v průběhu letošního roku přestane prodávat na Steamu s tím, že současní majitelé hry by i nadále získávali veškerou podporu skrze patche nebo nový obsah. Později však tým kolem Tima Sweeneyho uvedl, že momentálně nemá zájem ukončit prodej hry na platformě od Valve, a pokud nějaká změna přijde, oznámí ji v budoucnu.

To samozřejmě nevylučuje ani jednu z eventualit a vlastně bychom se nedivili, kdyby k přechodu na Epic Games Store došlo. Podle dalšího vyjádření Psyonix to ale vypadá, že zájem je spíš opačný – tedy přivést hru co nejširšímu publiku, kam už v tuto chvíli mohou směle spadat plány i na verze pro nové konzole.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru