Epic dává vývojářům zdarma důležité multiplayerové nástroje

Epic dává vývojářům zdarma nové multiplayerové služby

Autoři her mohou do svých titulů bezplatně integrovat hlasový chat a anticheatovací systém

Zdroj: Epic Games
23. 6. 2021

Epic Games nabízejí zdarma multiplayerové nástroje a on-line služby vyvinuté původně pro Fortnite všem autorům her. A součástí tohoto balíčku jsou nově dvě další služby – hlasový chat a anticheatovací nástroj. Podle Epicu normálně za tyto věci v populárních hrách vývojáři zaplatí až miliony dolarů. Tím, že je firma nabídne zdarma, chce prý povzbudit další autory, aby podporovali cross-platform hry a propojovali své komunity.

Služba Voice nabízí podporu cross-platform hlasové komunikace. Před vydáním byla novinka testována ve hře Fortnite a nabízí řešení, jak jednoduše, kvalitně a efektivně komunikovat s hráči napříč různými systémy. Voice podporuje párovou komunikaci i skupinové chaty během zápasů i v lobby. Komunikace probíhá přes servery Epic Online Services. Epic se stará o škálování, údržbu a další nezbytnosti. 

Easy Anti-Cheat se připojil do portfolia Epic Games společně s firmou Kamu v říjnu 2018. Využívá jej víc než stovka PC her po celém světě. Ve špičce odbavuje miliony uživatelů a stará se o to, aby hráči v multiplayeru jednoduše nepodváděli. Služba je integrovaná do Epic Online Services.

Výhodou obou nástrojů přitom je, že nejsou pevně svázané s Unreal Enginem a vývojáři jej mohou nasadit i na jinou technologii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru