Embracer vedle Středozemě kupuje čtyři další společnosti

Jsou jimi vývojáři Killing Floor, Red Orchestra nebo Guitar Hero a rovněž uznávaný vydavatel

Zdroj: Tripwire Interactive
18. 8. 2022

Ačkoli nás skupina Embracer překvapila především zahájení akvizice společnosti Middle-Earth Enterprises, tedy vlastníků práv k dílům J. R. R. Tolkiena Pán prstenů, Hobit a dalším, společně s ní se rozhodla zakoupit i další čtyři herní společnosti – Tripwire Interactive, Tuxedo Labs, Singtrix a Limited Run Games. Pokud vás zajímá především budoucnost a osud Středozemě, můžete si o možných důsledcích této akvizice přečíst v našem předchozím článku, zde se však zaměříme právě na tato další studia a jejich značky.

Celková kupní cena činí dle zveřejněné zprávy 6 miliard švédských korun, což je v přepočtu necelých 14 miliard českých korun (a pro úplnost přibližně 566,5 milionu euro). Akvizice má mít kromě naplnění finančních cílů dopad pochopitelně i na na rozšiřování a posilování portfolia Embraceru. Zde je nepřekvapivě pro Embracer nejdůležitější právě Pán prstenů a ostatně celý svět Středozemě, který umožní růst nejen v oblasti PC a konzolových her, ale i mimo ně, například na poli mobilních her či deskovek. A u her to samozřejmě končit nemusí. V tuto chvíli má mít každopádně Embracer ve vývoji 220 her, z toho 25 AAA, jež by měly vyjít do konce fiskálních roků 2025 a 2026. Brzy má být rovněž představena vysoce očekávaná AAA hra a vydána ještě letos. Dále se dočkáme řady oznámení na blížícím se Gamescomu. Co jsou však zač společnosti, které si Embracer pořídil společně s Middle-Earth Enterprises?

Nové přírůstky do rodiny Embraceru

Americké studio Tripwire Interactive, jež bylo založeno v roce 2004, je známo především svými hrami Killing Floor a Red Orchestra, přičemž obě původně započaly jako mód pro Unreal Tournament 2004. Posledními přírůstky těchto sérií byly Killing Floor 2 v roce 2016, Killing Floor: Incursion pro VR v roce 2017 a Rising Storm 2: Vietnam též v roce 2017. V roce 2020 vyvinuli a vydali žraločí hru Maneater, která se tak dosti vymyká jejich portfoliu. Věnují se však i vydavatelské činnosti, kdy vydali například loňské Chivalry 2.

Tuxedo Labs má k Embraceru o něco blíže, jelikož se jedná o švédskou společnost sídlící v Malmö. Jedná se o menší a poměrně mladý tým, který byl založen v roce 2019. Studio založili Dennis Gustafsson a Henrik Johansson na základech malého indie týmu Mediocre AB, který ukončil svou činnost v roce 2017. Poté se společně pustili do vývoje strategické hry Teardown, která se vyznačuje především značně destruktivním prostředím, a nejprve zamířila do early accessu a nakonec vyšla letos 21. dubna.

Společnost Singtrix stojí mimo jiné za hudebním fenoménem Guitar Hero, kromě toho se ovšem věnují výrobě řady hudebních zařízení určených pro zpěv nebo další hudební vystoupení. Na svědomí mají rovněž stejnojmennou karaoke vymoženost Singtrix, která umožňuje nejen prostou zábavu na večírky s přáteli, ale i možnost se naučit zpívat či hrát na hudební nástroj podobně jako v případě Guitar Hero. Embracer si od získání Singtrix slibuje rozšíření „vokálních technologií“ a dalších produktů.

Limited Run Games je pak pro změnu uznávaný americký vydavatel a distributor fyzických verzí a sběratelských edic her, jejichž úsilí bezpochyby zná i řada zdejších sběratelů. Společnost byla založena v roce 2015 a od té doby vydala přes 1000 titulů včetně mnoha nezávislých počinů. Kromě toho se věnuje i vydávání vinylů, plyšáků, triček a dalšího merche a vydávání a uchovávání starších her. Limited Run Games bude nově fungovat jako nezávislá dceřiná společnost.

Gigant jménem Embracer Group

Švédský Embracer dnes vlastní či spravuje přes 850 herních značek, mimo jiné Saints Row, Goat Simulator, Dead Island, Darksiders, Metro, MX vs ATV, Kingdoms of Amalur, TimeSplitters, Satisfactory, Wreckfest, Insurgency, World War Z či Borderlands.

Součástí je 11 operativních skupin, jimiž jsou THQ Nordic, Plaion (dříve Koch Media), Coffee Stain, Amplifier Game Invest, Saber Interactive, DECA Games, Gearbox Entertainment, Easybrain, Asmodee, Dark Horse a Embracer Freemode.

Má 120 interních vývojářských studií a pracuje pro něj téměř 13 tisíc zaměstnanců ve více než 40 zemích světa. Patří mezi ně i dva české a jeden slovenský tým – Warhorse Studios (Praha), Ashborne Games (Brno) a Nine Rocks Games (Bratislava). Plus nenápadný podpůrný tým sídlící v Olomouci spadající pod Plaion.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru