Embracer kupuje legendární studio 3D Realms

Embracer kupuje legendární studio 3D Realms

Je však pouze součástí osmi akvizic. Mezi dalšími studii je Slipgate nebo Ghost Ship Games

Zdroj: Embracer Group
5. 8. 2021

Na konci května oznámila společnost Embracer Group, že bez ohledu na všechny minulé akvizice herních společností i nadále jedná s dalšími 150 subjekty, které by ráda uvítala pod jednou střechou. Číslo se zdálo být astronomické, ale s přihlédnutím k tomu, co se kolem Embracer Group dělo v minulosti, ho začínáme považovat za realistické. Švédská společnost totiž učinila další významný krok a nafoukla se o osm nových studií, kterým vévodí legendární 3D Realms, autoři série Duke Nukem (jehož licenci už ale má Embracer po akvizici Gearboxu, pozn. red.). Pravda, po přesunu z Texasu do Dánska ve své aktuální éře figuruje společnost už jen jako vydavatel, zůstává však věrná vlastnímu odkazu a navíc neodradila od dozorčí funkce svého zakladatele Scotta Millera, takže rozhodně nemůžeme mluvit o prázdné schránce nebo pohrobku bez hlubších vazeb.

Zástupci Embracer Group si jsou významu 3D Realms pochopitelně plně vědomi a informacím o akvizicích věnovali úvod dnešní tiskové konference. Mluvíme v množném čísle, protože Embracer jen výjimečně nakupuje po jednom a ke zmiňovaným 3D Realms přidali také společnosti Ghost Ship Games, Crazy Labs, Slipgate Ironworks, Force Field, Easy Trigger, DigixArt a Grimfrost. Celkově tak Embracer získal 560 nových zaměstnanců a portfolio her se mu rozšířilo nejen o tituly vydávané společností 3D Realms, ale také o vlastní projekty jmenovaných studií jako Deep Rock Galactic, Road 96, Graven či Huntdown, dále mobilní tituly od Crazy Labs, VR záležitosti od Force Fieldu a reklamní předměty s vikinskou tematikou od posledně zmiňované firmy Grimfrost.

Pokud společnosti dosáhnou na vytyčené milníky, obdrží v součtu další 2 miliardy švédských korun, čímž hodnota celé dnešní akvizice vystoupá na necelých 550 milionů dolarů.

Kolik Embracer za jednotlivé společnosti utratil, není známo, v souhrnu ale transakce činila v tuto chvíli 2,7 miliardy švédských korun, tedy v přepočtu asi 6,7 miliard českých korun nebo též 313 milionů dolarů. Nejde však o finální částku, jak bylo před krátkou chvílí odprezentováno, a pokud společnosti dosáhnou na vytyčené milníky, obdrží v součtu další 2 miliardy švédských korun, čímž hodnota celé dnešní akvizice vystoupá na necelých 550 milionů dolarů. O jaké jednotlivé milníky jde, v tuto chvíli nevíme, zpravidla ale bývají spojeny s prodejním úspěchem vyvíjených titulů, který podle dřívějších vyjádření Embraceru nemusí být v porovnání s konkurencí vysloveně závratný. Vyjádřeno čísly, Embracer požaduje, aby do osmi let činila výše nezdaněných příjmů z těchto společností 6 miliard švédských korun.

Co se týče rozčlenění zmiňovaných společností do struktury Embraceru, pod větev Coffee Stain půjde Easy Trigger se svým Huntdownem a dánští Ghost Ship Games s Deep Rock Galactic. Do rodiny Saber Interactive se zařadí zmiňovaní 3D Realms a také Slipgate Ironworks, autoři Ghostrunnera nebo Gravenu. Koch Media pak přivítá DigixArt, kteří mají v portfoliu Memories Retold nebo vznikající Road 96, společně s VR studiem Force Field. A přímo pod Embracer budou spadat Grimfrost a hlavně izraelský vydavatel a vývojář mobilních her Crazy Labs, který se v loňském roce zapsal na třetí místo nejúspěšnějších mobilních vývojářů/vydavatelů se 4,5 miliardami staženími svých aplikací a her.

Embracer Group v kostce

I nadále se můžete v rozsáhlém portfoliu společnosti Embracer Group ztrácet, takže přinášíme aktualizovaný medailonek celé skupiny. Pod tento gigant spadají společnosti THQ Nordic, Koch Media nebo Deep Silver a studia Gearbox Software, Aspyr Media, Tarsier, Coffee Stain, Dambuster, Fishlabs, Flying Wild Hog, Milestone, Volition, 4A Games, Bugbear Entertainment, Gunfire Games, Piranha Bytes a mnohá další. Jejich kompletní seznam najdete třeba na Wikipedii. Češi a Slováci už mají v této hierarchii hned tři týmy: Warhorse Studios v Praze, Ashborne Games v Brně a Nine Rocks Games v Bratislavě. Embracer vlastní značky jako Alone in the Dark, Duke Nukem, AquaNox, Carmageddon, Darksiders, De Blob, Dead Island, Destroy All Humans!, Gothic, Homefront, Metro, Red Faction, Ride, Risen, Saints Row nebo TimeSplitters. Embracer už zaměstnává přes 6000 lidí po celém světě a jeho studia sídlí ve 40 zemích.

 

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru