Electronic Arts přejmenovává svůj EA/Origin Access

Electronic Arts přejmenovává svůj EA/Origin Access

Jednotná identita přichází s blížícím se uvedením služby na Steamu. Cena zůstává stejná

Zdroj: Electronic Arts
15. 8. 2020

Služba EA Access byla uvedena před dlouhými šesti lety na Xboxu One a za měsíční poplatek zpřístupnila hráčům knihovnu starších titulů od Electronic Arts, včetně možnosti zahrát si nejnovější hry předčasně prostřednictvím časově omezeného trialu. O dva roky později odstartovala služba pod označením Origin Access také na PC, včetně dražší verze Premier, a loni se konečně dočkali také hráči na PlayStationu 4. Dalším milníkem pak bude spuštění služby na Steamu, ovšem než se tak stane, dojde podle nejnovějšího vyjádření EA na sjednocení celkové identity a přejmenování z EA/Origin Access na EA Play.

Zdroj: Electronic Arts

„Od 18. srpna obdrží předplatitelské služby EA Access a Origin Access nové jméno. Základní verze budou označovány jako EA Play a Origin Access Premier se změní na EA Play Pro,“ oznamují lidé z Electronic Arts. Dodávají pak, že hráči nepřijdou o žádné z benefitů, na které jsou zvyklí, tedy přístup do knihovny her (v případě EA Play Pro jsou do ní zahrnuty i všechny nově vydané tituly), dřívější přístup do her a 10procentní slevu na všechny hry. „Ve skutečnosti toho v nadcházejících měsících přidáme mnohem víc, počínaje exkluzivními herními výzvami a pravidelnými měsíčními odměnami v konkrétních titulech,“ dodává EA. Konkrétně si pod tím mohou hráči představit balíčky s hráči do FIFA Ultimate Team nebo nejrůznější skiny do plejády multiplayerových her, které pod křídly EA vyšly a v budoucnu nepochybně vyjdou.

Akce, na které EA prezentuje většinu svých novinek pro nadcházející sezónu, se bude podle letošního vzoru i do budoucna jmenovat EA Play Live.

Pokud byste se ptali, proč bude popisovaná služba pojmenována stejně jako letní festival, tradičně přidružený k veletrhu E3, i na to přichází odpověď. Akce, na které EA prezentuje většinu svých novinek pro nadcházející sezónu, se bude podle letošního vzoru i do budoucna jmenovat EA Play Live. Není však v tuto chvíli jasné, zda to současně znamená i přeměnu několikadenní party v Los Angeles a dalších světových metropolích na ryze digitální událost, která z našeho pohledu – přiznejme si – letos tolik nezabodovala. Lidé z EA nicméně nenaznačují ani jednu z eventualit a pravděpodobně si nechávají pootevřená zadní vrátka pro případ, že se situace kolem pandemie koronaviru do příštího léta neuklidní a nucená přestávka hromadných akcí bude pokračovat i v roce 2021.

Pokud se ovšem máme vrátit k EA Access EA Play, už několik dní funguje produktová stránka na Steamu a láká na blížící se spuštění. Zároveň nikde není uvedeno, že by se mělo jakkoliv hýbat s dosavadní cenou předplatného, za které tedy i po přejmenování bude nutné zaplatit 4 eura měsíčně v případě základní verze a 15 eur za EA Play Pro. Zůstává také výhodnější roční nabídka za 25, resp. 100 eur, která dává smysl zejména koncem roku, kdy vychází plejáda sportovních titulů, pravidelně doprovázena akčními tituly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru