Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Elden Ring už má vlastní stránku na Steamu. V češtině

Elden Ring už má vlastní stránku na Steamu. V češtině

Do seznamu přání můžete hru uložit i na PS Storu. Tam je slíbena podpora PlayStation VR?!

Zdroj: Bandai Namco
6. 8. 2021
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Pokud vývojáři z FromSoftware nenarazí na nějaký nečekaný problém, můžeme se už koncem příštího ledna těšit na Elden Ring. Další soulslike titul od týmu, který dal jméno a definici celému žánru, je mezi jeho fanoušky tou nejočekávanější hrou, zvlášť když byl Elden Ring dlouhou dobu schován za hodně silným závěsem a jediné, na co se komunita mohla obracet, byly četné spekulace. Po zveřejnění gameplay traileru ale nervozita opadla, a i když pro nás v tuto chvíli nemá japonské studio nic nového, založení stránek na Steamu a PlayStation Storu lze považovat za docela milou připomínku, že se na hře stále pracuje a den za dnem směřuje ke svému vydání. Zajímavé rovněž je, že celý popis na Steamu je v češtině, i když náš jazyk mezi podporovanými lokalizacemi uveden není.

Přesto ale máme možnost doplnit si slovníček díky oficiálnímu překladu některých míst, o nichž zatím mluvily jen tiskové zprávy v angličtině. Hrát tedy budeme za Poskvrněného, vše se bude točit kolem moci Elden Ringu, z hráče se stane Elden Lord a celý příběh se bude odehrávat v Mezizemí, které vytvořil spisovatel G. R. R. Martin. Jinak vývojáři zprostředkovaně informují skrze Steam i PS Store o záležitostech, které už byly dříve vysvětlené, ale přeci jen mezi nimi nacházíme jednu zvláštnost, o ní ale až za chvilku. Co se týče herního světa, můžeme se připravit na velký otevřený prostor, který bude propojovat rozlehlejší lokace s těsnějšími kobkami. V Elden Ringu si vytvoříme vlastní postavu a budeme ji dále rozvíjet – například zvyšováním síly svalů (sic!) nebo zdokonalováním magického umění. Kromě singleplayeru pak hra nabídne i online vrstvu, v rámci které budete moci spolupracovat až ve čtyřčlenné skupině, nebo zakusit jedinečný asynchronní online prvek, který vám umožní pocítit přítomnost ostatních. Jinými slovy řečeno, PvP invaze budou, což je informace, kterou potvrdil designér Hidetaka Mijazaki v době určitého zmatení po odhalení výše přiložené gameplay ukázky. Důležité je nicméně dodat, že online prvky budou na PlayStationu přístupné jen předplatitelům PS Plus.

Zdroj: Bandai Namco/Sony

V obou databázích zmiňovaných obchodů si můžete Elden Ring zařadit na seznam přání, bez čehož se určitě zanícení fanoušci obejdou, jedna věc nám ale trochu vrtá hlavou. Na PS Storu se v tabulce základních požadavků pro spuštění hry uvádí, že Elden Ring podporuje headset PlayStation VR a PS VR Aim controller, což je, zjednodušeně řečeno, pistol. Pokud nejde o chybu, jednalo by se potenciálně o obrovskou zprávu – i když si nejsme úplně jistí, jak by bylo možné Aim Controller naroubovat na seznam již zveřejněných či potvrzených zbraní – ale nezbývá asi nic jiného, než trpělivě počkat na vyjasnění celé situace. Nezdá se navíc, že by tomu alespoň prozatím média či fanoušci přikládali větší váhu a jediné, na co můžeme v souvislosti s VR a studiem FromSoftware odkázat, je hra Déraciné. I odsud může vycházet případná chyba v databázi, určitě ale zůstáváme v pozoru a aktualizaci přineseme, až/zda se k ní Sony či vývojáři vyjádří. Logicky na sebe totiž váže spekulace o možném propojení s novou generací PSVR a fanoušci zmiňují také nejrůznější vtípky, které se zaobíraly možností, že by Elden Ring mohl mít (i) first person kameru a s ní spojený VR mód, tak třeba nebyly daleko od pravdy…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru