Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Elden Ring nabídne kooperaci pro 4 hráče

Elden Ring nabídne kooperaci pro 4 hráče

Těšit se můžete na dynamické počasí i temný příběh. Trailer je odměnou pro trpělivé hráče

Zdroj: Bandai Namco
11. 6. 2021
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Zlatým hřebem včerejšího přenosu Kickoff Live bylo odhalení prvního traileru hry Elden Ring. Vývojáři ze studia FromSoftware jej prostřednictvím akce Geoffa Keighleyho zveřejnili na den přesně po dvou letech od oznámení na E3 2019 a způsobili fanouškům příslovečné druhé Vánoce. Po necelých třech minutách záběrů nicméně byla o další informace doplněna také oficiální webová prezentace hry a shrnuto na jednu hromádku se zajímavých střípků sešlo docela dost. Pokud vás tedy zajímá, co se lze o Elden Ringu v tuto chvíli nad rámec traileru dozvědět, sesbírali jsme všechno, včetně krátkého příběhu o tom, kterak se video na závěr Kickoff Live vlastně dostalo.

Moderátor Geoff Keighley po skončení akce osobně poděkoval studiu FromSoftware za možnost znovu představit Elden Ring. Dodal však, že to byl sám designér Hidetaka Mijazaki, který požádal o umístění videa až na samotný konec prezentace. „Zamýšleli to jako odměnu pro fanoušky, kteří sledovali celou akci. Chtěli využít očekávání k povznesení všech her v průběhu celé prezentace. Skutečně prvotřídní počin,“ hodnotil Keighley a musíme potvrdit, že plán rozhodně vyšel. Několikadenní lákání na možné zveřejnění traileru zafungovalo, a až do samotného závěru Kickoff Live diváci netrpělivě očekávali, zda se spekulace potvrdí. Výsledek se pak samozřejmě odráží i v diskuzích, zejména na Redditu, kde se ještě drahnou chvíli po finálním segmentu Kickoff Live óchalo a áchalo v diskuzích.

Teď už ale pojďme k samotné hře, která se začíná částečně rýsovat a zveřejněné informace odpověděly na některé z dosud nevyjasněných otázek. Začněme příběhem, na kterém spolu se zmiňovaným designérem Mijazakim pracuje spisovatel G. R. R. Martin. Společně vytvořili svět, který možná není tak temný, jako byl svět Bloodborne či Dark Souls, ale rozhodně nezapře rukopis výtvarného oddělení FromSoftware. Popis příběhu hovoří o místě nazvaném Lands Between, kterému vládne věčná královna Marika, strážkyně Elden Ringu, zdroje síly stromu Erdtree. Co však osud nechtěl, za dosud nevyjasněných okolností byl prsten zničen a Maričiny potomci – všichni polobohové – sesbírali úlomky Elden Ringu, zvané Great Runes. Moc roztříštěného artefaktu ale zatemnila jejich mysl a rozpoutali mezi sebou válku. Kromě zmaru, který na Lands Between dopadl, to znamenalo i odchod božské entity Greater Will, což pravděpodobně celou situaci ještě zhoršilo a zpět už zřejmě cesta nevede. Jedinou nadějí jsou lidé, kteří byli ze země vyhoštěni a teď, vedení milostí, nastoupili cestu zpět do Lands Between, aby stanuli tváří v tvář Elden Ringu.

Jak už jste zřejmě pochopili, oním vyhnancem se stane i hráč, který se do Elden Ringu pustí, a ačkoliv vývojáři dále nekomentují vývoj příběhu, je velmi pravděpodobné, že bude muset postupně porazit všechny potomky královny Mariky, aby sesbíral jednotlivé úlomky, sestavil z nich opět celistvý Elden Ring a dal světu znovu kousek naděje. Zda se to podaří, nebo jestli se náhodou nebude příběh vyvíjet trochu jinak, budeme moci začít zjišťovat až na konci příštího ledna, kdy Elden Ring vychází, už teď ale vznikají další teorie a spekulace, takže bude nepochybně o zábavu na dlouhé měsíce postaráno. Stranou nicméně nesmí zůstat další oficiální informace, jako ty, které potvrzují až 4člennou online kooperaci. Stejně jako v duchu předchozích titulů od FromSoftware to ale nebude s fungováním úplně jednoznačné. Zatím se zdá, že půjde čistě o možnost přivolat si jednoho až tři hráče na pomoc, jenže ačkoliv zatím vývojáři nemluví o žádném prvku PvP – tedy obligátních invazích – je pravděpodobné, že do hry nakonec zahrnuty budou.

Elden Ring chce redefinovat žánr, zatím ale bereme tato prohlášení s rezervou a minimálně do první hratelné ukázky zůstáváme v očekávání.

Co se týče boje, vývojáři vyzdvihují mnoho různých přístupů a stylů, které si bude moci každý z hráčů libovolně zvolit a směřovat k nim svou výbavou či vylepšováním svých vlastností. Přímo je zmíněn tichý přístup, stejně jako obezřetné střety s jedním, maximálně dva protivníky najednou, stejně jako bezhlavý útok ve chvíli, kdy budete plně důvěřovat svým schopnostem a nošené výbavě. V tomto ohledu chce Elden Ring redefinovat žánr, zatím ale bereme tato prohlášení s rezervou a minimálně do první hratelné ukázky zůstáváme v očekávání. Týká se to i zpracování herního světa, který má mít velmi otevřený charakter a tudíž budeme výrazněji nuceni cestovat. Za tímto účelem dají vývojáři hráčům možnost nasednout na koňský hřbet, což se bude nepochybně hodit i ve chvílích, kdy se zhorší počasí a vy se budete chtít někam rychle schovat. Dynamický systém počasí se má postarat nejen o zajímavou atmosféru, ale s největší pravděpodobností i pro jiné bojové podmínky, nechceme však ani na tomto místě zbytečně spekulovat a přehánět, protože interpretace kusých informací od FromSoftware se na mnoha místech značně rozchází. Nechceme ale opomenout, že kůň očividně umí dělat i dvojité skoky a z jeho sedla bude možné bojovat.

Stále ovšem platí, že Elden Ring dorazí 22. ledna 2022 na PC, PlayStation 4 a Xbox One s tím, že next-gen upgrade pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series obdrží hráči zcela zdarma.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru