Mass Effect Legendary Edition, Electronic Arts, Easter egg v Mass Effectu 3 čekal na své odhalení dlouhých 9 let

Easter egg v Mass Effectu 3 čekal na své odhalení 9 let

Když si hráči neporadí sami, musí přijít vývojář a odhalit tajemství vlastního překvapení

Zdroj: BioWare
2. 6. 2021
Název: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 5. 2021

V sérii Mass Effect od studia BioWare není nouze o nejrůznější easter eggy. Tenhle konkrétní ale na své plné odhalení čekal opravdu velmi dlouho. Od vydání třetího dílu na něj totiž, zdá se, nikdo nepřišel, anebo se tím alespoň nepochlubil. A tak musel “zasáhnout” jeho autor a odhalit jej veřejnosti sám.

Na začátku mise je nutné projít okolo solárních panelů v určitém pořadí a po určité cestě a pak se něco stane.

Bývalý vývojář BioWare Richard Boisvert na Redditu upozornil, že schoval do Mass Effectu 3 malou legrácku. “Před deseti lety jsem vložil do mise na Marsu easter egg a pokud vím, nikdo na něj dosud nenarazil,” napsal Boisvert. Na začátku mise je nutné projít okolo solárních panelů v určitém pořadí a po určité cestě a pak se něco stane.

Pokud nechcete přijít o překvapení a sami tenhle moment prožít ve hře, dál byste už část neměli. Byli jste varováni… Objeví se marsovské vozítko a přijede k vám. To je celé. Ale je to pěkné. Zejména s přihlédnutím k tomu, jakou záslužnou práci na rudé planetě vykonávají skutečné rovery.

Když jsem tenhle příběh četl, celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli náhodou někdo po této trase nešel nevědomky a neodhalil easter egg, aniž by tomu věnoval pozornost nebo se o tuto zkušenost podělil s ostatními. A vida, i když to řada médií ignoruje, ukázalo se, že nejde o úplné zjevení. Alespoň zčásti. Před rokem vozítko objevil Marcus Khaar díky volné kameře, ale nevěděl, jak easter egg spustit.

Richard Boisvert v BioWare pracoval jako cinematic designer. Docela by mě zajímalo, zda o jeho kousku věděli nadřízení.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru