FIFA 20, EA Sports, EA se snaží odvést pozornost od Juventusu

EA se snaží odvést pozornost od Juventusu

Nové video z FIFA 20 představuje letošní změny, akcie společnosti i přesto oslabily

19. 7. 2019
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Licenční incident kolem Juventusu FC, který se tento týden odehrál mezi fotbalovými sériemi FIFA a PES, jsme probírali textově i v samostatném videu. A i když se objevují názory, že vlastně o nic nejde, spoustu hráčů v tom vidí zásadní problém a vlastně neví, na koho se zlobit dřív. Jestli na EA, kteří nebyli ochotní/schopní přeplatit Konami, nebo právě na Konami, kteří licenci na Juventus svému rivalovi vyfoukli. Bez ohledu na to se ale už se situací pro letošní rok nedá nic dělat a z historického hlediska můžeme připomenout, že to není poprvé, kdy se v sérii od EA Sports objeví mezi skutečnými názvy něco fiktivního. Na druhou stranu se tak ale dělo jen v dřevních dobách, kdy bylo snazší zajistit si licenci na záležitosti spojené s klubem a jména hráčů se příliš neřešila, nic takového se už ale přes dvacet let nestalo.

Postup Electronic Arts je tedy vcelku pochopitelný – zřejmě ve snaze odpoutat pozornost od popisovaného incidentu, vydali nové video, které prezentuje letošní změny za pomoci dosud neviděných gameplay záběrů. Pokud bychom se u nich měli chvíli zdržet, nejhodnotnější je zřejmě ukázka zahrávání standardních situací a penalt, kam přibyly ukazatele rotace míče, resp. místa, kam chcete míč poslat. Dalším výrazným vylepšením pak má projít fyzika, nutno ovšem přiznat, že na několika záběrech z klasické televizní kamery se nezdá, že by k nějakým změnám vůbec došlo. Něco málo lze vypozorovat z bližších pohledů na nohy hráčů, už v minulosti ale nastal nesoulad mezi tím, jak hra působila z trailerů, a co se následně skutečně odehrávalo na trávníku, proto není na místě nekriticky podobné sliby přijímat. Grafika se navíc zásadním způsobem v letošním ročníku měnit nebude a logicky tak vyplouvají na povrch obvyklé úvahy, jestli si hru pořídit, či nikoliv. A při pohledu do komentářů pod vzpomínaným videem to vypadá, že absentující Juventus, zastoupený klubem Piemonte Calcio, pomáhá zklamaným fanouškům v rozhodování…

Paradoxní přitom je, že podle analytiků z burzy Nasdaq není pád způsoben ztrátou licence na Juventus FC, ale nemožnosti použít Cristiana Ronalda pro marketingové účely.

Že je Juventus spouštěčem určitého problému, pak naznačuje i pohyb v ceně akcií Electronic Arts, které po zveřejnění tiskové Konami spadly o 3 procenta. Nominálně se bavíme o pádu z 92,32 dolarů za akcii na hodnotu 89,55 dolarů, přičemž v jednu chvíli byl propad ještě přibližně o dolar vyšší. Paradoxní přitom je, že podle analytiků z burzy Nasdaq není pád způsoben ztrátou licence na Juventus FC, ale nemožnosti použít Cristiana Ronalda pro marketingové účely, který na obalu hry figuroval v posledních dvou letech. Z druhé strany se však nedá říct, že by Konami nově stvrzené partnerství s Juventusem v tuto chvíli obchodně nějak pomohlo – ačkoliv v úterý odpoledne zaznamenaly akcie Konami drobný růst, od druhé poloviny května konstantně klesají a současná situace propad nezastavila.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru