EA se po téměř 10 letech vrací na Steam

Knihovna ještě není kompletní, další hry ale budou následovat. EA Access přijde v létě

Zdroj: Electronic Arts
5. 6. 2020

V říjnu jsme přinesli informace o plánovaném návratu Electronic Arts zpět na Steam, nicméně loni byl vstup na platformu ještě skromný a obnášel pouze Star Wars Jedi: Fallen Order od týmu Respawn. Nově už ale EA nabízejí podstatně větší knihovnu a nejen to – dorazit by mělo rovněž předplatné EA Access, byť v tomto případě je příchod oproti původním plánům opožděn.

Počínaje včerejškem lze na Steamu pořídit množství her, které tu nikdy dřív k mání nebyly. Další se pak do nabídky vrátily. Comeback je o to zajímavější, že EA rovnou celou knihovnu zlevňuje a za atraktivnější ceny lze pořídit například kompletní série Dragon Age, Unravel, Crysis a desítky dalších titulů. Některé hry nicméně zatím chybí, Jen namátkou lze zmínit například The Sims 4, Mass Effect: Andromeda, Apex Legends, FIFA 20 či Battlefield V, což by mohlo představovat komplikace pro podobu služby EA Access. Vydavatel ale slibuje vydávat hry ve vlnách a ta další by měla přijít již brzy.

Bližší informace o podobě předplatného slibují EA přinést již příští týden v rámci akce EA Play Live.

Předplatné EA Access mělo být dle informací z loňska dostupné na Steamu už na jaře, nicméně ke spuštění dosud nedošlo a stejně tak prozatím neznáme ani konkrétní detaily týkající se finální podoby a obsahu. Nevíme tedy ani to, zda tato platforma nabídne na Steamu i tituly ostatních vydavatelů, nebo zda se bude nabídka týkat pouze her od EA. Bližší informace o fungování předplatného slibují EA přinést již příští týden v rámci akce EA Play Live, jež se dle platného jízdního řádu uskuteční 11. června. Se startem tohoto streamu by pak teoreticky mohlo dojít i k uvolnění další dávky her.

Už nyní ale bezpečně víme, že EA slibují všechny své další hry vydávat v případě počítačů simultánně na Originu i na Steamu. Na obchodu od Valve se pak hráči mohou těšit také z další přidané hodnoty, což aktuálně přináší například ovoce v podobě podpory Steam Workshop u strategické kolekce Command & Conquer Remastered Collection.

Za kroky vedoucími k upuštění od exkluzivity vlastní platformy Origin je samozřejmě snaha dostat se k co možná k nejširšímu publiku, což potvrzuje i Mike Blank z EA. „Chceme zjednodušit přístup k oblíbeným hrám, kdekoli to jen bude možné. Vydání her na Steamu je v tomto ohledu významným krokem,“ prohlásil.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru