EA potvrzuje, že o sportovní tituly hráči letos nepřijdou

Dopad pandemie není tak velký. Chystá se i další remaster, dojde na Mass Effect?

Zdroj: Electronic Arts
6. 5. 2020

Pokud pravidelně sledujete naše novinkové souhrny, mohli jste se už nejednou přesvědčit o tom, že zdánlivě nudné finanční zprávy herních společností nepřináší pouze čísla, ale také spoustu zajímavých informací ohledně budoucích plánů. Ty logicky zahrnují konkrétní tituly, na které se navíc často ještě ptají přítomní investoři, takže se z několikastránkového dokumentu rázem stává studnice hned několika zajímavých zpráv. A nejinak je tomu v případě společnosti Electronic Arts, která v aktuální zprávě o výsledcích za poslední čtvrtletí finančního roku 2020 mluví o plánech pro rok nadcházející. Ten je kalendářně zasazen mezi 1. duben 2020 a 31. březen 2021 s tím, že největší pozornost se už tradičně věnuje podzimu a vánoční sezóně, která je v letošním roce extra zajímavá díky novým konzolím. Lidé z Electronic Arts proto nechtějí nechat nic náhodě a CEO Andrew Wilson prohlašuje, že v nadcházejících 11 měsících sjede z linek EA 14 titulů.

Jako pravděpodobný se jeví návrat série NBA Live, která nezvládla souboj s konkurenčním basketbalem od 2K a po roční pauze by mohla konečně dorazit.

Jak už bylo uvedeno výše, část z těchto her budou zastupovat sportovní tituly, na nichž se podle EA nadále pracuje bez ohledu na opatření kvůli pandemii koronaviru. Hráči se proto mohou těšit na podzimní uvedení nové FIFY a Maddenu s tím, že o něco později dorazí také NHL. V tiskové zprávě s finančními výsledky se samozřejmě neuvádí žádné bližší detaily, pevně ale doufáme, že příchod nových konzolí bude impulsem výhledově inovovat alespoň hokej, který před několika lety doslova zamrzl a nedostal se za hranice konzolí. Vedle této trojice nicméně chystá EA ještě jeden sportovní titul, který dosud nebyl oznámen a vzniká tak prostor pro spekulace. Jako pravděpodobný se jeví návrat série NBA Live, která nezvládla souboj s konkurenčním basketbalem od 2K a po roční pauze by mohla konečně dorazit. Nabízí se ale také pokračování UFC, případně golf, ani v jednom případě bychom ale nečekali žádnou revoluci.

EA během pandemie odolává

Ačkoliv jsme z finanční zprávy vytáhli informace o hrách, čísla by neměla být úplně ignorována. Je totiž podstatné doříct, že se EA v porovnání s loňským rokem daří a je vidět, že předchozí předpovědi byly správné. Electronic Arts se totiž podařilo zvýšit celkový příjem ze 4,95 miliard dolarů na aktuálních 5,5 miliard dolarů, pod které se z více než tří čtvrtin podepsaly digitální prodeje. Electronic Arts navíc dosáhlo na 25 milionů unikátních hráčů FIFY 2020 a 10 milionů hráčů Star Wars Jedi: Fallen Order. Pro nadcházející čtvrtletí fiskálního roku 2021 očekává EA příjem ve výši 1,2 miliardy dolarů, ve smyslu celého roku pak shodná čísla s aktuálními výsledky.

Co se týče dalších titulů, které by měly dorazit ještě do konce června, jde o dvojici remasterů – Burnout Paradise pro Switch a Command & Conquer – které má ale doplnit ještě jeden, o němž EA stále mlčí. I na tomto místě se dlouhodobě spekuluje, o jaký titul by mohlo jít a nejčastěji zaznívá jméno sci-fi série Mass Effect. Už od loňska, kdy EA slibovali remastery oblíbených značek, se fanoušci těší na případnou kolekci všech tří dílů ve vylepšené grafice, stejně tak zajímavý by ale byl i Dead Space nebo Dragon Age, který by mohl navíc podpořit očekávání dalšího dílu, na němž se v BioWare pracuje. Ať už to ale bude cokoliv, s největší pravděpodobností se o dalších konkrétních plánech dozvíme v rámce digitálního formátu tradiční červnové akce EA Play, která se bez ohledu na zrušený veletrh E3 uskuteční 11. června. Vedle toho pak v EA pracují na dvojici mobilních titulů a čtyřech hrách, vycházejících z programu EA Partners. Odtud v minulosti vzešly například A Way Out nebo Unravel a rozhodně bychom tuhle část portfolia nepřehlíželi jen proto, že nejde o velké AAA tituly.

Abychom se dopočítali k číslu čtrnáct, je ještě nutné zmínit trochu zapomenutý VR titul Medal of Honor: Above and Beyond, který by měl coby exkluzivita pro Oculus Rift vyjít ještě do konce roku, ani k němu ale nepadlo nic konkrétního a vývojáři nás zřejmě budou držet v napětí minimálně do června. V rámci EA Play navíc může dojít k dalšímu upřesnění plánů a odhalení nových her, na nichž podle Wilsona v EA pracují. A pokud byste se ptali, kde je nový Battlefield, připomínáme, že se hrou počítají lidé z EA až na příští kalendářní rok a s největší pravděpodobností půjde o velkou podzimní záležitost.

 

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru