EA Play Live bude letos až v červenci a QuakeCon v srpnu

EA Play Live bude letos až v červenci a QuakeCon v srpnu

Nový Battlefield oficiálně míří na PC, nové i staré konzole. Trailer je prý fantastický

Zdroj: koláž/Vortex
12. 5. 2021

Společnosti Bethesda, respektive id Software, a Electronic Arts potvrdily své plány na nadcházející akce. V obou případech půjde o čistě digitální prezentace stejně jako v loňském roce. A v případě EA jsme se dozvěděli pár zajímavostí také na konto nového Battlefieldu.

Začneme ale s Bethesdou. QuakeCon 2021 se uskuteční v srpnu, konkrétně od 19. do 21. srpna. Pořadatelé se podle svých slov nemohou dočkat návrat do Dallasu, kde se akce normálně pravidelně koná, bezpečnost je ovšem na první místě. A proto bude letošní ročník opět plně digitální. Na další podrobnosti si podle organizátorů musíme počkat. V červnu mají zveřejnit detaily programu.

QuakeCon se koná pravidelně od roku 1996 a účastnilo se jej okolo 10 tisíc návštěvníků. Už loni museli pořadatelé z plánů na klasickou fyzickou akci vycouvat a nahradit ji on-line alternativou. S tím, jak se ocitlo studio id Software pod křídly společnosti ZeniMax Media (kterou později koupil Microsoft) se na akci čím dál častěji objevují třeba i hry od Bethesdy.

Své plány ale odhalila také společnost Electronic Arts. Letošní akci EA Play Live chystá překvapivě až na červenec, tedy měsíc po E3. Konkrétně se uskuteční 22. července. E3 se uskuteční už od 12. do 15. června a zdá se, že na ní budou EA opět chybět. Podobně jako Sony, Activision nebo Epic Games. K E3 se naopak připojí Nintendo, Microsoft, Capcom, Ubisoft, Sega, Take-Two Interactive, Gearbox, Warner Bros. Games, Square Enix, Bandai Namco nebo Koch Media.

Už tento týden jsme se dozvěděli, že nový Battlefield se má představit v červnu. I když původně se počítalo spíš s květnem. Teď firma potvrdila, že hra vyjde vedle PC a nových konzolí i na ty staré (stejně jako sporty). Prozradil to šéf společnosti Andrew Wilson. Autoři přesto slibují, že byl nový Battlefield navržen pro next-gen platformy, nabídne novou úroveň fyziky i umělé inteligence. Znovu padlo ujištění, že se můžeme těšit na destrukci.

Tým prý přesto dostane to nejlepší ze starých systémů, které stále mohou ukázat skvělé věci. Finanční ředitel Blake Jorgensen ujistil, že hra bude úžasná na obou generacích, ale na té nové ještě úžasnější. Podle Wilsona má všechno, co fanoušci Battlefieldu milují. Už se podle svých slov těší, až hru příští měsíc odhalí. Firma ale nijak nechtěla komentovat režim battle royale ani možnost, že by série vycházela každý rok.

Čekají nás bitvy epického rozsahu, obrovské množství hráčů, fantastická destrukce a nějaké úplně nové inovativní a kreativní módy.

Musíme si prý počkat na reveal trailer, který už Wilson spatřil v rozpracované verzi a je podle něj neuvěřitelné, co autoři dokázali ve smyslu next-genu. Čekají nás bitvy epického rozsahu, obrovské množství hráčů, fantastická destrukce a nějaké úplně nové inovativní a kreativní módy. Nový Battlefield má samozřejmě vyjít ještě letos před Vánoci.

Zástupci EA museli také uklidňovat investory, že vydání na dvou generacích konzolích neohrozí kvalitu hry. Dotaz se týkal toho, zda se nemůže Battlefieldu stát to, co jiným hrám, které se ukázaly být pro stárnoucí hardware až příliš ambiciózní. Šéf komunikace pro akce a Star Wars Andy McNamara zase uvedl na Twitteru, že chápe, že jsou fanoušci nedočkaví a frustrovaní dlouhým čekáním, ale požádal je ještě o trpělivost. Tým podle něj tvrdě pracuje, aby vytvořil něco, co budou fanoušci milovat.

Kromě Battlefieldu se očekávají na akci EA Play Live novinky k novému golfu od EA, Star Wars, Dragon Age, Skate nebo závodům od Codemasters, kteří jsou nově součástí Electronic Arts.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru