Battlefield 2042, Electronic Arts, EA láká na červnové odhalení nového Battlefieldu

EA láká na červnové odhalení nového Battlefieldu

Na potvrzení všech spekulací už musíme čekat jen měsíc. Červen odhadovali také insideři

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
11. 5. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Pokud se nepřihodí něco neočekávaného, závěr roku přinese již několik let absentující souboj akčních titánů. Proti novému Call of Duty se po třech letech postaví konkurenční Battlefield, který ještě nebyl představen a už jsme o něm mohli sepsat desítku článků. Spekulací se totiž v posledních týdnů objevilo opravdu mnoho a dá se mluvit o tom, že do sebe pěkně zapadají. Návrat do současnosti, přepracovaný systém destrukce, velké mapy… O tom všem se neustále mluví, jenže zatím bez posvěcení vývojářů z DICE či vydavatele Electronic Arts. Již brzy se ale tento stav změní – oficiální účty série na sociálních sítích totiž začaly aktivně naznačovat, že se blíží moderní díl a v noci na dnešek přidali i jednu vtipnou básničku.

„Slova, která se rýmují se slovem soon (brzy): červen, boom,“ zní její neobratný překlad, ale bez ohledu na lingvistický nedostatek a trapné chvilky při překládání vtipů je poselství – doufáme – jasné. Ačkoliv vývojáři přímo nepotvrdili, že právě červen bude měsícem odtajněných plánů, je nanejvýš pravděpodobné, že tenhle náznak směřuje k novému Battlefieldu. Že se na něj hráči těší, dokazuje množství interakcí a komentářů, do nichž se zapojil i oficiální účet Xboxu. Ten přidává, že slovo, které se rýmuje se „soon“ může být také „room“ – tedy místo, které si mají hráči vyčlenit na svém disku. A účet Battlefieldu odpovídá, že dalším slůvkem může být „spoon“, tedy nikoliv lžíce, ale označení romantického splynutí dvou lidí v jedné místnosti (room). Jinak řečeno, je téměř jisté, že partnerství mezi Microsoftem a Electronic Arts bude trvat i nadále a společnosti si skrze nový Battlefield vzájemně pomohou.

Prezentace by mohla proběhnout hned 1. června, tedy ještě před tím, než by se potenciálně rozběhl marketing online konference EA Play.

O tom, že by na odhalení nového dílu mělo dojít v červnu, mluvil před několika dny také novinář Jeff Grubb, který aktualizoval svůj seznam očekávaných prezentací ze začátku dubna. Na něm měl představení Battlefieldu 6 naznačeno na květen, minulý pátek ale naznačil, že došlo ke zdržení a celá akce byla přesunuta buďto až na konec měsíce, nebo právě začátek června. Důvody neuvádí, ve svém videu na YouTube ale přidává, že by prezentace mohla proběhnout hned 1. června, tedy ještě před tím, než by se potenciálně rozběhl marketing online konference EA Play. O červnových náznacích pak tweetuje také insider Tom Henderson, který se snažil najít důvod zmiňovaného odkladu a domnívá se, že by jím mohl být incident s čínskou raketou, jejíž zbytky měly dopadnout nekontrolovatelně na zem, a to prý odpovídá i části traileru nového Battlefiedlu, který by tak mohl působit necitlivě. Zdá se nám to ale mírně přitažené za vlasy a znovu nasazujeme taktiku optimistického vyčkávání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru