EA Access bude na PS4 dostupný od 24. července

EA Access bude na PS4 dostupný od 24. července

Navzdory plánům si počkáme téměř o měsíc déle. Jaké hry si zahrajeme a za kolik?

28. 6. 2019

Prvotní reakce Sony na žádost lidí z Electronic Arts, spustit vedle Xboxu One službu EA Access také na PlayStationu 4, byla jednoznačně zamítavá. „Myslíme si, že žádat naše zákazníky, aby platili dalších 5 dolarů měsíčně navíc za takhle specifickou službu, nereprezentuje hodnotu [kterou by tím získali],“ řekli zástupci Sony na konci července roku 2014. Stalo se tak den poté, kdy bylo EA Access spuštěno v betaverzi na Xboxu One a tento stav trval dlouhých pět let. Od letošního května nicméně víme, že se Sony k programu připojí s tím, že jsme se měli dočkat už zkraje prázdnin. Z nových a upřesněných informací ale vyplývá najevo, že spuštění EA Access proběhne takřka na den přesně k pátému výročí – 24. července.

Co se týče herní nabídky, měla by být totožná s tím, co je momentálně k dispozici na Xboxu – v rámci předplatného tak na hráče čekají tituly jako Battlefield V, NHL 19, FIFA 18, Unravel 2 nebo například Mass Effect Andromeda. Celkově jde o více než 50 titulů, které jsou za předplatné dostupné v plném rozsahu a se zachováním lokálních uložených pozic, přestanete-li si na nějakou dobu předplatné platit. Počítá se rovněž s tím, že knihovna bude růst tak, jak budou nové hry stárnout a nejžhavějšími kandidáty na přidání do „Vaultu“ bývají hry ze sportovních sérií. Co se týče ceny, služba bude k dispozici za 99 Kč měsíčně, resp. za 599 Kč při jedné roční platbě.

Jedinou stinnou stránkou je fakt, že se účet EA Access nepřenáší mezi platformami, takže pokud si už službu předplácíte na Xboxu a chtěli byste hrát na PlayStaitonu, budete muset zaplatit extra.

Stejně jako na Xboxu také platí, že se k novým hrám dostanou hráči předčasně ve formě časově omezeného trialu, který zpravidla nabízí 10 hodin hraní plné verze daného titulu. Výjimkou jsou menší hry, které by bylo možné v tomto časovém úseku dohrát, případně absence dílčích příběhových částí, jako tomu bylo nejednou v souvislosti s režimem Cesta v sérii FIFA. Hráči také mohou počítat s 10procentí slevou na nákup her, DLC či herních měn, opět ale pouze v případě, že nákup učiní v době, kdy je jejich předplatné aktivní. Jedinou stinnou stránkou je fakt, že se účet EA Access nepřenáší mezi platformami, takže pokud si už službu předplácíte na Xboxu a chtěli byste hrát na PlayStaitonu, budete muset zaplatit extra.

Zároveň je také nutné poukázat na skutečnost, že konzolové verze předplatného nenabízí to samé, čím disponuje Origin Access, resp. Origin Access Premiere na PC. Nabídka se dramaticky odlišuje – zejména ve smyslu starších her, které nevyšly na současné konzole – a v porovnání s předplatným na úrovni Premiere nemůžete v EA Access počítat s plnými verzemi nových her.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru