Moons of Madness, Funcom, E3 dojmy: Moons of Madness

E3 dojmy: Moons of Madness

Zahráli jsme si lovecraftovský sci-fi horor, který nás vezme až na Mars

9. 7. 2019
Název: Moons of Madness Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Shane Newehart pracuje jako technik na vědecké stanici na Marsu. Co ovšem zatím netuší, že sem výzkumníky přilákala tajemná a především dobře utajená zpráva inteligentního původu. Brzy se však začnou dít podivuhodné věci. Hlavního hrdinu budou pronásledovat vize a halucinace, které jej jako obvykle mohou v krajním případě připravit i o zdravý rozum. Pomoc je v nedohlednu a vy budete muset čelit strachu z izolace a paranoii, zatímco zpochybňujete realitu okolo vás i šílené výjevy.

Autoři z norského studia Rock Pocket Games slibují realistickou rudou planetu i řešení autentických problémů a hádanek. Kromě technických povinností a výzev nám ale vstoupí do cesty také nadpřirozené síly, zatímco si budeme klást otázku, zda je lidstvo ve vesmíru samo. Máme prozkoumávat Mars samotný i minulost hlavního hrdiny, kterého pronásledují vlastní démoni. Do historie přitom náhlédneme i prostřednictvím halucinací, které pokřivují hráčovo vnímaní reality a zkreslující hranici mezi skutečností a fantazií.

Na titul jsme se velmi těšili, zařadili jsme ho koneckonců loni na podzim mezi nejzajímavějších chystané horory. Nicméně na stánku Funcomu nás v případě hratelné ukázky čekalo malé zklamání. I když počin na své poměry vypadá i díky osvědčenému Unreal Enginu 4 od Epicu opravdu velmi dobře, minimálně dostupná demoverze nepůsobila dost přesvědčivě, pokud jde o samotnou náplň. Hratelnost se zdála být až příliš generická a ničím nás zatím nepřekvapila. Uvidíme, co se vyklube z finální verze, která vyjde už na podzim na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Podívejte se na naše dojmy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru