Dusk Golem vyjasňuje situaci kolem Death Stranding 2

Vyvrací tvrzení související se Stadií a doplňuje, že pracovní název nové hry je Ocean

Zdroj: Sony
4. 10. 2022
Název: Death Stranding 2 (pracovní název) Vývojář: Platformy:
Death Stranding 2 (pracovní název)

Jak už jsme vás informovali ve včerejším novinkovém souhrnu, na oznámený konec streamovací platformy Stadia je navázáno mnoho zpráv, které se pojí i s rozpracovanými tituly, byť o nich nemusíme mít dosud žádné oficiální informace. V rovině spekulací se ale hojně mluví o novém projektu Hidea Kodžimy, a to už od chvíle, kdy Google ukončil vlastní vývoj her a mělo tehdy dojít k rozvázání několika cenných partnerství. A protože už v tuto chvíli není pochyb, že Stadia nenabízí vývojářům či vydavatelům žádnou budoucnost, téma hry od studia Kojima Productions se vrací i se zmínkami, že projekt našel bezpečný přístav u Microsoftu. Magazín 9to5 Google pak začal tvrdit, že onou hrou nebyla žádná specialita postavená na technologii streamování, ale pokračování Death Strandingu, což se ovšem řadě fanoušků a novinářů ani trochu nezdá.

„Zdroj serveru 9to5 Google uvedl, že hra, na které Hideo Kodžima [ve spolupráci s Googlem] pracoval, měla být exkluzivním pokračováním hry Death Stranding,“ říká citovaný magazín. Skoro se ale zdá, že zcela pomíjí skutečnost, že Death Stranding coby značku vlastní Sony a už z tohoto důvodu se nezdá příliš pravděpodobné, že by japonská společnost dala k něčemu podobnému souhlas. Magazín nicméně dále tvrdí, že se Google nakonec rozhodl s Kojima Productions partnerství ukončit proto, že Death Stranding 2 byl – podobně jako první díl – silně zaměřen na singleplayerový obsah, který už ale podle údajného mínění Googlu není tak atraktivní a na trhu pro něj již není místo. Ukončení spolupráce mělo přijít v polovině roku 2020, kdy mělo studio slavného designéra představit první prototyp. Měl to však být sám generální manažer Stadie Phil Harrison, který vystavil projektu stopku a obrátil se ke Kodžimovi zády.

Zdroj: Resetera

Pokud se vám to zdá jako přitažené za vlasy, nejste rozhodně sami. Jak prozrazuje titulek zprávy, k informacím se vyjádřil renomovaný insider Dusk Golem, který označil článek z 9to5 Google za výmysl. „Death Stranding 2 je ve vývoji, a aby někteří insideři věděli, že si ani v budoucnu nebudu vymýšlet, jeho pracovní označení je Ocean,“ uvedl insider na portále Resetera. Doplňuje také, že Sony má s Kojima Productions uzavřenou dlouholetou smlouvu na více her, a teprve po vydání Death Stranding 2 prý bude analyzovat a rozmýšlet, jestli ji prodloužit. „Jakékoliv spekulace o DS2, které by vznikalo s jiným partnerem, jsou naprostá blbost,“ dodal pak insider ve zjevné narážce na 9to5 Google. A pro jistotu upozorňuje, že na zrušené partnerství s Googlem zkrátka nemohlo navázat spojení s Microsoftem, pokud se budeme dál bavit o Death Strandingu 2, a nikoliv například o epizodické hororové hře, se kterou si zřejmě 9to5 Google celou zprávu spletl. Zvláštní ovšem je, že i tento projekt článek magazínu zmiňuje, i když bez zjevného kontextu a případného vysvětlení, jak zapadá do domnělých informací od anonymních zdrojů.

Jedinou skutečnou novinkou – pokud máme spekulacím věřit – je proto pouze pracovní označení Death Strandingu 2, o vývoji samotné hry pak nemáme pochyb, ať už díky úspěchu prvního dílu nebo náznakům samotného Hidea Kodžimy či herce Normana Reeduse.

# hideo kodžima # japonské # mysteriózní # open world # post-apokalypsa # sci-fi

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru