Duracell: Za baterky v ovladači pro Xbox může naše dohoda

Duracell: Za baterky v Xbox ovladači může naše dohoda

Microsoft tvrzení nevyvrací, ale uvádí, že použití baterií je záměrné a nabízí hráčům volbu

Zdroj: Microsoft
8. 1. 2021

Magazín Stealth Optional přišel se zprávou, která má údajně odhalovat důvod, proč je ovladač k Xboxu napájen tužkovými bateriemi namísto nabíjecích akumulátorů jako v případě PlayStationu. Ačkoliv bylo toto téma probíráno mnohokrát a před startem nové generace Xboxu na něj pochopitelně znovu došlo, Microsoft vždy odpovídal, že jde o možnost volby a že vedle baterií je možné ovladač pochopitelně napájet i zvlášť prodávaným akumulátorem. Zmiňovaný magazín ovšem tvrdí, že hlavním důvodem je dlouholetá dohoda s výrobcem baterií Duracell, což měl následně potvrdit oslovený mluvčí.

„Mezi Duracellem a Xboxem panuje partnerství. Jde o trvající dohodu, kterou mezi sebou společnosti mají,“ řekl marketingový manažer britské divize Duracellu Luke Anderson. Vysvětlil, že se výsledek tohoto spojení odráží v každém balení Xboxu, ve kterém je možné najít OEM sadu tužkových baterií a děje se tak už od dob Xboxu 360. „Dohoda bude trvat ještě dlouho… už dlouho trvá a já myslím, že potřebuje trvat ještě déle,“ uvádí trochu krypticky Anderson. Navíc se zásobení bateriemi nevztahovalo a nevztahuje pouze na ovladače, ale veškeré další periferie pro Xbox, které jsou pro takové napájení vhodné.

Ve vyjádření pro magazín MCV uvedl mluvčí Microsoftu, že použití baterií je zcela záměrné.

Na druhou stranu se nám ale nezdá pravděpodobné, že dohoda s Duracellem je jediným skutečným důvodem, proč kráčí Microsoft proti proudu. Jak už bylo uvedeno výše, odpověď na otázku od zástupců Xboxu přišla už v minulosti a nepřekvapuje nás, že stejná přichází i nyní. Ve vyjádření pro magazín MCV uvedl mluvčí Microsoftu, že použití baterií je zcela záměrné. „Nabízíme zákazníkům možnost, jak napájet standardní bezdrátový ovladač k Xboxu. [Možnosti] zahrnují AA baterie jakékoliv značky, nabíjecí akumulátor od našich partnerů, nebo USB-C kabel, který napájí ovladač připojení k počítači nebo konzoli,“ říká Microsoft. Ke vztahu vůči Duracellu se však vyjádřit odmítl a je tudíž nemožné přesně rozklíčovat, jak velkou roli v celé situaci výrobce baterií skutečně má.

Upřímně bychom se ale nedivili, kdyby šlo opravdu o záměr, čímž však není vyloučena možnost přechodu na zabudovaný akumulátor. Ostatně, vraceli jsme se tento týden k patentu triggerů gamepadu pro Xbox a dotazníku, skrze který Microsoft u svých příznivců zjišťoval, zda nepostrádají prvky ovladače DualSense. Je tudíž možné, že se v dohledné době objeví nov ovladač a podobně jako Elite Controller přinese některé nové prvky a vlastnosti.

Nahlásit chybu v článku

28

Napsat komentář

Další články
Nahoru