Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Důkazy se hromadí. Watch Dogs 3 nás vezmou do Londýna

Důkazů přibývá. Watch Dogs 3 nás vezmou do Londýna

Pokračování má přinést více hackování a méně akce. Vybereme si pohlaví našeho hrdiny

8. 4. 2019
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Zdeněk o víkendu shrnul spekulace na konto nového dílu série Assassin’s Creed. I když slovo “spekulace” patří v případě zpráv od Kotaku a jeho dobře informovaných zdrojů spíš do závorek. 

Jason Schreier ale s jistotou sobě vlastní říká i to, že další díl série Watch Dogs nás vezme do Londýna. A není to samozřejmě poprvé, co o této destinaci slyšíme. Naposledy se o britské metropoli coby cílové destinaci této open world městské akce mluvilo v únoru. Internetem prolétl diskuzní příspěvek, o němž jsme mluvili i v novinkovém souhrnu, a který sliboval, že Watch Dogs 3 dorazí na pulty obchodů ještě letos.

To by nepochybně znamenalo, že půjde o hlavní titul letošního lineupu Ubisoftu pro E3. Až dosud se přitom věřilo tomu, že předvánoční sezónu francouzského gigantu bude vést assassinský spin-off jménem Skull & Bones, jakkoli jsme spíš pochybovali o jeho schopnosti zastoupit v této úloze velké zavedené značky. Podle únorových náznaků se mají Watch Dogs 3 víc zaměřit na hackování, které je klíčovou vlastností série, a namísto velkých “vojenských” přestřelek bude prý akce spoléhat především na menší střelné zbraně a nože. Podobně jako předchozí dva díly i trojka prý představí úplně nového hrdinu. Po vzoru Assassin’s Creed Odyssey si však údajně zvolíme, zda bude naším svěřencem muž, anebo žena. Příběh hry se ale v zásadě příliš odlišovat nemá. I to už známe z Odyssey.

Jason Schreier teď zmiňuje Watch Dogs 3 v Londýně jako hotovou věc a připomíná v této souvislosti patch, který před dvěma lety “potichu” upravil konec druhého dílu a poprvé nás souřadnicemi nasměroval právě do Londýna. Už v roce 2017 přitom Kotaku a jeho autor Stephen Totilo spekuloval, že nejde o samoúčelný náznak. Velký otazník se však nadále vznáší nad rokem uvedení. V tomto směru jsou informace zatím protichůdné. Část zdrojů tvrdí, že se dočkáme ještě letos, další spekulují o příštím roce.

Jen pro úplnost připomeneme, že první díl Watch Dogs byl zasazen do Chicaga, které se stalo poměrně originální a přesvědčivou kulisou pro podobné dobrodružství. Dvojka pak vsadila na jistotu a vzala nás do kalifornského San Francisca.

Obrázky jsou ilustrační a pocházejí ze série The Getaway. Můžete si díky nim zkusit udělat lepší představu o tom, co od londýnského zasazení očekávat.

Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Důkazy se hromadí. Watch Dogs 3 nás vezmou do Londýna

Městské akce v Londýně

Do Londýna bychom se nevydali v open world akci poprvé. Nechme teď stranou ostatní žánry i příbuzný Assassin's Creed Syndicate od Ubisoftu. Zaměříme se výhradně na moderní městské akce, protože britská metropole představuje vděčnou a pravidelnou destinaci vývojářů. Vzal nás sem už datadisk London 1969 pro první Grand Theft Auto. Vyšel v roce 1999 a je to poměrně unikátní výlet série GTA za hranice Spojených států. V okolí Temže jsme se ale proháněli i v originální sérii The Getaway pro PlayStation 2, jejíž dva díly předvedly trochu jinou městskou akci, než je dnes zvykem. A také dobře demonstrovaly, jak se podobný žánr může proměnit, když jej zasadíte do evropských kulis s jejich historickou stísněností.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru