Negative Atmosphere, Duchovní nástupce série Dead Space se ukázal v akci

Duchovní nástupce série Dead Space se ukázal v akci

Survival horor Negative Atmosphere nám postaví do cesty zmutované kolegy i roboty

11. 4. 2019
Název: Negative Atmosphere Vývojář: Platformy: , , Žánr: , ,

Sci-fi survival hororu Negative Atmosphere, který se inspiroval sérií Dead Space, jsme se už na Vortexu opakovaně věnovali. Jeho vývojář Calvin Parsons se tento týden na YouTube pochlubil novými záběry ze hry, které konečně představují novinku tak, jak se bude skutečně hrát. Gameplay video pochází z demoverze určené pro akci EGX Rezzed 2019, která se uskutečnila od 4. do 6. dubna v Londýně. Parsons se přitom pochlubil, že zkušební verzi si tu osahalo víc než 1500 lidí.

Demo zachycené na videu je výsledkem pětiměsíční práce a autor upozorňuje, že pochopitelně stále nereprezentuje finální podobu titulu. V pohybu už možná nepůsobí projekt tak překvapivě jako na prvních obrázcích, ale minimálně je třeba ocenit, že se hra vzdala některých “rekvizit”, které až nápadně přímočaře převzala ze zmíněné ságy Dead Space.

Původně sólový projekt dnes vzniká pod hlavičkou malého nezávislého týmu Sun Scorched Studios, jehož nejstaršímu členovi je teprve 25 let a tomu nejmladšímu pouhých šestnáct.

Všichni, kteří si hru na akci vyzkoušeli, poskytli podle Parsonse cennou zpětnou vazbu, na jejímž základě lze Negative Atmosphere nadále upravovat. Demo okusil například redaktor magazínu Bloody Disgusting a pochvaloval si především atmosféru hry. Ještě aby ne vzhledem k jejímu názvu.

Přibližně čtyřminutové video vám samozřejmě neprozradí, o co ve hře vlastně půjde, a tak si zrekapitulujeme alespoň to nejdůležitější. Původně sólový projekt dnes vzniká pod hlavičkou malého nezávislého týmu Sun Scorched Studios, jehož nejstaršímu členovi je teprve 25 let a tomu nejmladšímu pouhých šestnáct.

Titul pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu a jeho hlavním hrdinou je bývalý armádní zdravotník Samuel Edwards, který bude s pomocí hráče čelit hrůzám na palubě nákladní lodi TRH Rusanov. Tady se rozšířila záhadná choroba, která zasáhla nejen posádku, ale i roboty. Ti všichni teď stojí proti vám.

Pokud chcete přežít a uniknout, musíte si proklestit cestu skrz své bývalé kolegy, ale současně si zachovat vlastní příčetnost. Podobně jako jiní takoví hrdinové bude totiž i Samuel čelit zrádným halucinacím. Autoři slibují omezené zdroje, dynamické události, spoustu zbraní a roboty i drony, s nimiž můžete nejen bojovat, ale také se je pokusit ovládnout.

Negative Atmosphere se nemá bát násilí a bude zobrazovat nejrůznější druhy zranění vaší postavy i nepřátel.

Součástí hry mají být stealth pasáže, úseky v nulové gravitaci a speciální uživatelské rozhraní, které se zjevně inspirovalo právě u série Dead Space. Koneckonců i informaci o zdravotním stavu má hrdina na zádech, což by bylo z jeho pohledu poněkud nepraktické…  Negative Atmosphere se nemá bát násilí a bude zobrazovat nejrůznější druhy zranění vaší postavy i nepřátel.

Na hře v tuto chvíli pracuje 23 lidí, kteří chtějí vyvinout prototyp, s nímž se pak plánují vydat na Kickstarter a požádat o podporu fanoušky. Už nyní je ale možné autorům poslat nějakou korunu prostřednictvím Patreonu. Výsledkem jejich snažení by měl být titul, který hráče zabaví minimálně na 7 hodin. Demo by chtěli dokončit vývojáři ještě letos. Negative Atmosphere v tuto chvíli míří na Windows, Mac a Linux, pokud se mu ale povede dobře, mohl by se objevit rovněž na konzolích.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru