DualSense pro PS5 může přinést i bezdrátové nabíjení

Patent odhaluje plány na přídavný modul podobný programovatelnému rozšíření pro DS4

Zdroj: Sony
30. 5. 2020

O PlayStationu 5 toho víme poměrně dost, co se technické stránky týká. Design konzole i launchové hry jsou ale ještě obestřené množstvím otázek. A stejně tak nevíme ani příliš mnoho detailů o tom, co přesně z hlediska funkcionality nabídne nový ovladač. Ten po mnoha letech tradice mění jméno a představen byl pod názvem DualSense. Informační vakuum ale nově protíná informace o tom, že ovladač DualSense by mohl přinést podporu bezdrátového nabíjení.

Dvě tlačítka navíc na zadní straně?

Jedním dechem je ale zapotřebí varovat před faktem, že se jedná o neoficiální zprávy odkoukané ze zveřejněného patentu. Ten byl 26. května registrován ve Spojených státech a poukazuje na modul určený pro bezdrátové nabíjení herního ovladače. V popisu patentu se píše následující: „Bezdrátový nabíjecí adaptér, který může být propojen s herním ovladačem a který může být indukcí propojen s bezdrátovou nabíjecí stanicí. Adaptér také může zahrnovat tlačítka, jež zrcadlí prvky na ovladači, takže hráč může odebrat ovladač i s adaptérem z nabíjecí základny, ponechat modul zapojený a použít k ovládání hry tlačítka ovladače i adaptéru.“

Jestliže vám tento popis zní složitě, tak jde ve zkratce o to, že pokud tímto patentem Sony ukazuje na skutečnou podobu chystaného produktu, tak ovladač jako takový nebude funkcionalitu bezdrátového nabíjení nabízet. Přinese ji ale ve spojení se speciálním přídavným modulem, který navíc na spodní straně přinese dvojici tlačítek navíc podobně, jako to umí například programovatelné rozšíření Back Button Attachment pro DualShock 4. Právě toto rozšíření aktuálního ovladače ona patentovaná novinka připomíná asi nejvíce, a to zejména díky dvojici tlačítek na zadní straně.

V souvislosti s dvojicí obrázků výše je ale určitě záhodno podotknout, že patenty tohoto typu se zpravidla zaměřují na funkcionalitu. Design či vzhled rozhodně nejsou směrodatné. Zároveň nejsou podobné kroky vždy příslibem toho, že podobný produkt skutečně dorazí, takže i to je záhodno brát s jistou rezervou. Něco takového by ale teoreticky mohlo dávat smysl jako podoba snahy dodatečně srazit cenu hardwaru a přinést něco prémiového těm, kteří budou ochotni si připlatit. Agentura Bloomberg ostatně dříve avizovala, že PlayStation 5 bude pravděpodobně dražší konzolí.

Z dalších novinek týkajících se ovladače a potažmo i nové konzole samotné pak můžeme vzpomenout na porovnání DualSense s DualShockem 4 a nalákat můžeme na příští týden. To se totiž v Sony zjevně chystají k velkým věcem a dojít by mělo k odhalení prvních her pro PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru