Druhý model nového Xboxu má být odhalen v květnu

Méně výkonná revize prý nabídne SSD i ray tracing. Xbox zároveň dostal nové logo

Zdroj: Reddit u/jiveduder
22. 4. 2020

Začátkem tohoto týdne analytik Daniel Ahmad naznačil, že plánovaná oznámení pro letošní E3 byla z důvodu zrušení červnového veletrhu odsunuta na jiné termíny. Některá z nich na mnohem pozdější datum, některá na dřívější, a právě tam by podle navazujících informací například od Video Games Chronicle měla spadat i další vlna informací o nových konzolí. O očekávaných květovných prezentacích PlayStationu 5 a Xboxu Series X nicméně mluví redaktoři magazínu velmi opatrně a připomínají, že jejich informace i zprávy insiderů už mohou být s ohledem na nepředvídatelnost okolností kolem pandemické krize již zastaralé. Přesto se ale objevují další a další náznaky, týkající se převážně Microsoftu, že květnová akce proběhne podle stanoveného plánu – tedy ještě před termínem E3 – a hlavním bodem programu bude méně výkonná verze nové konzole, označovaná coby revize s kódovým označením Lockhart.

Aktuální spekulace rozdmýchává web Windows Central, který už v minulosti několikrát přišel s poměrně přesnými informacemi ještě před tím, než byly známy oficiálně. V souvislosti s novým Xboxem šlo například o upřesnění hardwarových specifikací, ještě dříve ale redaktoři Windows Central věděli například o bezdiskovém Xboxu One S, na který aktuální zprávou defacto navazují. V aktuálním článku tvrdí, že jim zdroje blízké Microsoftu potvrdily autenticitu dosavadních spekulací o Xboxu Series S – jak je také často označován – a naznačily, že půjde o vstupní model s grafickým výkonem kolem 4 teraflopů. I tak by ale měl nabídnout SSD v rozhraní NVMe a dokonce i omezený ray tracing, pravděpodobně však v zájmu lepšího marketingového odlišení od stávající generace. Podle Windows Central už je navíc Lockhart v oběhu mezi vybranými zaměstnanci Microsoftu, kteří mohou konzoli využívat a poskytovat divizi Xbox zpětnou odezvu.

Pokud jsou informace Windows Central pravdivé, nová sluchátka by měla být plně kompatibilní s konzolí, počítačem i mobilními zařízeními.

Dalším důvodem, proč květnovou prezentaci Microsoftu očekávat, je prý také chystané představení nového tabletu Surface Go 2, o kterém Windows Central rovněž v uplynulých dnech informoval. Součástí hardwarové showcase by nakonec mohla být i nová bezdrátová sluchátka pro Xbox, která by měla nahradit stávající headset z roku 2014. Pokud jsou informace Windows Central pravdivé, nová sluchátka by měla být plně kompatibilní s konzolí, počítačem i mobilními zařízeními prostřednictvím separátní komunikace přes Bluetooth, nebo Xbox Wireless. V porovnání se sluchátky pro zmiňovaný tablet Surface by nicméně mělo jít o jednodušší a levnější záležitost, sloužící právě jako náhrada za veskrze obyčejná sluchátka k aktuálnímu Xboxu.

Zdroj: Uspto.gov

Poslední zajímavá informace o budoucí generaci Xboxu pochází z databáze Patentového úřadu Spojených států, kde se 16. dubna objevila ochranná známka na logo Series X, kterou si nechal zapsat Microsoft. Jak je z popisu patrné, jde o značku, která by se měla objevit nejen na samotné konzoli, ale také na celé plejádě reklamních předmětů, potažmo krabičkách s hrami. Nově stylizované logo s dominantním písmenem X a vertikálním nápísem Series by tedy skutečně mohlo definovat budoucí řadu konzole, což ale neznamená, že se Microsoft zbaví samotného loga Xboxu. Ostatně, objevuje se nejen na novém gamepadu, ale samozřejmě i na vlastní konzoli Xbox Series X, takže půjde s největší pravděpodobností jen o druhotné označení konkrétního zařízení, kam by logicky mělo zapadat i stejně zpracované logo Series S.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru