Remothered: Broken Porcelain, Modus Games, Druhý díl Remothered má být horor ze staré školy

Druhý díl Remothered má být horor ze staré školy

Italský psychologický horor pochválil i autor japonských sérií Silent Hill a Siren

20. 12. 2019
Název: Remothered: Broken Porcelain Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,

V roce 2018 vyšel survival horor Remothered: Tormented Fathers od italského studia Stormind Games. Stejní autoři nyní pracují na pokračování s podtitulem Broken Porcelain, které by mělo dorazit na trh přibližně za rok pro PC i konzole včetně Switche. Autoři přirozeně slibují vylepšit původní koncept v mnoha ohledech a doufají, že se jim vedle stávajících hráčů oslovit i nováčky. A proč by vás mělo Remothered vlastně zajímat? Třeba proto, že první díl pochválil Keiičiro Tojama, autor slavných japonských hororových sérií Silent Hill a Siren.

Vývojáři slibují psychologický a realistický horor i tradiční náročnou hratelnost. Ve hře nebude chybět akce ani obtížné hádanky. Hrdiny hry údajně inspirovaly postavy z klasických hororů a ve srovnání s prvním dílem se prý můžeme těšit i na filmovější pojetí celého dobrodružství. Autoři se teď před Vánoci pochlubili novým trailerem, který se pro nás stal další záminkou upozornit vás na tento potenciálně zajímavý počin, který byste měli sledovat, pokud se rádi bojíte.

Novinka slibuje nejen strašení, ale příběh tragické lásky. Pokud se chystáte ubytovat v Ashmann Inn, musíte se pyšnit skvělými reflexy, ale i chytrou správou vašich zdrojů, které mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Konfrontace vždy nebude tím nejlepším řešením, když narazíte na potíže. Někdy bude lépe proplížit se kolem nepřítele, anebo vzít rovnou nohy na ramena, radí autoři.

Hlavní autor hry Chris Darril prohlásil, že ho kromě žánrových japonských klasik jako Clock Tower inspirovaly také filmy Romana Polanského a romány Stephena Kinga.

Znepokojivá historie hotelu a jeho obyvatel brzy začne vycházet na povrch, zatímco se pokusíte pomoci uprchnout hlavní hrdince Jen a její kamarádce Linn. Remothered: Broken Porcelain podle autorů navazuje na strašidelné události Tormented Fathers, ale částečně jim i předchází. Těšit se můžeme na nové postavy i návrat těch známých, jako byla hrdinka prvního Rosemary Reedová. trochu matoucí popis snad skutečně vyústí v to, že nebude pro nováčky nezbytně nutné znát příběh předchozího dílu.

Autoři přitom Remothered plánují coby trilogii. Hlavní autor hry Chris Darril prohlásil, že ho kromě žánrových japonských klasik jako Clock Tower inspirovaly také filmy Romana Polanského a romány Stephena Kinga. Pokud jde o schovávání ve hře, odvolávají se vývojáři pro změnu na horor Alien: Isolation od britského studia Creative Assembly.

První díl vstoupil do early accessu už v roce 2017 a plná verze vyšla v lednu 2018. V červenci téhož roku pak Tormented Fathers dorazily také na PlayStation 4 a Xbox One, zatímco Switch verze debutovala až letos v srpnu. Prvotina italského studia Stormind Games se podle ohlasů povedla, i když se nedočkala většího věhlasu, tak uvidíme, zda se vývojářům podaří s dalším dílem reputaci potvrdit získat třeba ještě větší ohlas.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru