Driveclub zmizel z PlayStation Storu dříve, než měl

Driveclub zmizel z PlayStation Storu dříve, než měl

Fanoušci, kteří do poslední chvíle čekali na slevu a otáleli s nákupem, odešli s prázdnou

2. 9. 2019

Driveclub od dnes už neexistujících Evolution Studios (WRC, MotorStorm) vyšel po několika odkladech na podzim 2014 a přes vlažnější počáteční přijetí se i díky záplavě updatů nakonec stal jednou z nejpopulárnějších a nejlepších závodních her na PS4. Letos v březnu společnost Sony k překvapení mnoha fanoušků oznámila, že 31. srpna titul i s dalším obsahem zmizí z nabídky PlayStation Storu a na konci března 2020 se pak odmlčí také servery, na nichž je větší část hry do značné míry závislá.

Přesto o víkendu na hráče čekalo nemilé překvapení. Minimálně v některých teritoriích začal původní Driveclub, jeho VR verze, titul Driveclub Bikes i všechna DLC mizet z nabídky víc než 24 hodin před původně plánovaným termínem. Důvodem přitom není časový posun, jak byste si třeba mohli myslet. Hráči totiž znali i přesný čas plánovaného stažení z nabídky.

V tuto chvíli už v nabídce PlayStationu Storu zbyla jen videa a témata.

A jak to v podobných případech bývá, někteří lidé otáleli s nákupem až do poslední chvíle, aby nakonec odcházeli s nepořízenou. Ptáte se proč takto zbytečně riskovali? Fanoušci věřili, že Sony na poslední chvíli na tituly a DLC nalepí nějakou super výhodnou slevu, jak se tomu občas v takových chvílích děje.

V tuto chvíli už v nabídce PlayStationu Storu zbyla jen videa a témata. Za Driveclubem se uzavírá jedna z významných kapitol historie PS4. A pokud jste si náhodou tuto hru dříve nakoupili, můžete na ni už jen zavzpomínat. Třeba prostřednictvím skoro 5 let starého videa, které nádherně demonstruje stále úžasně vypadající déšť. Mimochodem, i ten do hry jako řada dalších funkcí přibyl až po vydání, což bylo právě jedním z důvodů kritiky během launche.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru