Dreams, Sony Interactive Entertainment, Dreams si už v červenci porozumí s PlayStation VR

Dreams si už v červenci porozumí s PlayStation VR

Můžete tvořit přímo ve virtuální realitě, ale i bez headsetu. Jednou mohou tituly vyjít zvlášť

Zdroj: Sony/koláž Vortex
1. 7. 2020
Název: Dreams Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 2. 2020 Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 2. 2020

Kreativní hra Dreams se již 22. července rozroste o dříve avizovanou VR podporu. Rozšíření přijde pro stávající majitele v podobě bezplatného updatu. Jeho součástí budou pochopitelně také nové tutoriály navázané na tvorbu obsahu pro virtuální realitu. Dreams se tím stávají dost pravděpodobně vůbec nejsnazší vstupní branou do vývoje pro VR.

Podle vývojářů o nejčastěji žádanou funkci ze strany stávající komunity.

Tvořit pochopitelně uživatelé nemusí jen videohry, ale i další aplikace, animace nebo jiné formy uměleckých zážitků. O VR podpoře se spekulovalo ještě před vydáním Dreams a vývojáři po opakovaných náznacích nakonec sami přiznali, že se o její implementaci snaží. Šlo podle nich ostatně o nejčastěji žádanou funkci ze strany stávající komunity.

Stejně jako v případě klasických projektů lze i ty virtuální sdílet s ostatními, nebo jen “konzumovat” pasivně. Dreams by v tomto smyslu mohly fungovat jako takový neformální inkubátor nových originálních a experimentálních počinů, které by jinak na klasických VR platformách třeba vzniknout nemohly.

VR projekty můžete, ale nemusíte tvořit přímo ve virtuální realitě. Alespoň teoreticky tak někdo může vytvořit VR novinku i bez toho, aby sám headset vlastnil. Pokud chcete, můžete ve svém počinu využít i ovladače Move, které jsou v kombinaci s headsetem PlayStationn VR často velmi populární. Počiny s touto novou podporou samozřejmě půjde také filtrovat, pokud budete chtít hledat jen ty virtuální.

Už dříve nás autoři lákali také na hypotetickou možnost, že by jednoho dne mohly ty nejlepší výtvory z Dreams vyjít na PlayStation Storu i samostatně. VR podpora může této snaze opět trochu napomoci. Nechme se překvapit, ale aktivita vývojářů ze studia Media Molecule naznačuje, že to Sony myslí s Dreams vážně i na PS5 a podobně rozhodně nemíří do starého železa ani PS VR.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru