Draugen, Red Thread Games, Draugen je nová mysteriózní hra Ragnara Tørnquista

Draugen je nová mysteriózní hra Ragnara Tørnquista

Už v květnu vychází norská historická “adventura” od autorů The Longest Journey

4. 4. 2019
Název: Draugen Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 5. 2019

Draugen je nová first person mysteriózní explorativní hra od autorů Dreamfall Chapters, která nás zavede do Norska dvacátých let 20. století. Hlavním hrdinou je americký cestovatel Edward Charles Harden, který pátrá po své pohřešované sestře. Doprovázen mladou chráněnkou Lissie bude hráč prozkoumávat řídce obydlenou divočinu, která jako obvykle ukrývá nějaké temné tajemství.

Je to příběh neobvyklého přátelství, rodiny, kterou rozvrátila tajemství, a muže pronásledovaného vlastní minulostí.

“Co to znamená být skutečně sám? Být vězněm své vlastní mysli?” ptají se nás autoři. Edwardova sestra Betty zmizela, musí opustit své útočiště, překonat své vlastní obavy i úzkosti a najít ji. Vývojáři svůj titul definují jako Fjord Noir a nejde v něm prý jen o samotné hledání. Je to příběh neobvyklého přátelství, rodiny, kterou rozvrátila tajemství, a muže pronásledovaného vlastní minulostí.

Lissie má vše hře fungovat jako nezávislá postava, která reaguje na Edwarda a komunikuje s hráčem prostřednictvím dynamických dialogů. Jak se bude zhoršovat psychický stav hlavního hrdiny, budeme moci pozorovat i proměnu samotného prostředí. Na okolní svět ale bude mít vliv rovněž počasí a těšit se máme také na neočekávané příběhové zvraty.

Scénář má ostatně na svědomí Ragnar Tørnquist a povědomé by fanouškům her od Funcomu mohlo být i jméno skladatele Simona Poola. Norské nezávislé studio Red Thread Games, které za hrou stojí, ostatně tvoří právě bývalí zaměstnanci Funcomu. Red Thread Games už mají na kontě Dreamfall Chapters a jeho autoři se podíleli na titulech The Longest Journey nebo The Secret World. Tým byl založen v roce 2012 a za cíl si vytyčil vytvářet hry s duší pro hráče, kteří milují příběhy.

Draugen zasazený do roku 1923 o sobě dal poprvé vědět už v roce 2013 a původně měl vyjít o dva roky později. Tehdy sázel především na blížící se VR revoluci, v současné době už to ale není zřejmě pro vývojáře tak atraktivní a hlavně perspektivní oblast. Že k oznámení došlo zjevně příliš brzy, už v listopadu uznal na blogu i samotný Ragnar Tørnquist.

Tørnquist prozradil, že projekt několikrát restartovali, ovšem současná verze Draugenu je podle něj tou nejlepší.

Hra ale nebyla rozhodně u ledu. Tørnquist prozradil, že projekt několikrát restartovali, ovšem současná verze Draugenu je podle něj tou nejlepší. A je prý rád, že žádnou z předchozích verzí nedokončili, protože by nebyla ani zdaleka tak dobrá.

PC verze vyjde už v květnu na Steamu a GOGu. Titul se ale objeví i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Snad ještě letos. Pokud se chcete dozvědět o novince další podrobnosti, určitě průběžně sledujte oficiální web, ale zajímavé informace najdete i na stránce studia a především na jeho blogu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru