Dragon Age 4 se bude odehrávat v impériu Tevinter

Fanoušci to odhadli už dávno. Zasazení je teď ale potvrzeno v nové knize přímo od vývojářů

Zdroj: BioWare
26. 1. 2021
Název hry: Dragon Age 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Už včera v novinkovém souhrnu jsme zmínili čerstvě vydanou knihu BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development. Dlouhý název uvozuje podle prvních čtenářů poutavou publikaci, která obsahuje spoustu neviděných artworků, konceptů i skic z vydaných i zrušených her slavného studia. Jako první se probíraly dosud neznámé detaily o duchovním nástupci Jade Empire, které před patnácti lety vznikalo pod pracovním označením Revolver. Nyní se na knihu zaměřili fanoušci Dragon Age, kteří v ní našli oficiální potvrzení, kde se bude odehrávat připravovaný čtvrtý díl. Vývojáři na stranách věnovaný Dragon Age nezatajují, že pracovní označení hry znělo Morrison a zmiňují to, co musí být skalním fanouškům už několik let zjevné – Dragon Age 4 se odehraje v Tevinteru.

„Se vstupem BioWare do 25. roku svého fungování pracoval tým vývojářů Dragon Age na projektu Morrison – kódově označeném a dlouhou očekávaném pokračování Dragon Age: Inquisition,“ uvádí zmiňovaná kniha. „Hra, kterou zaštítil výkonný producent Mark Darrah, vezme hráče do Tevinteru, když hrozí, že události z Inquisition a Trespasser (DLC, pozn. red.) navždycky změní Thedas,“ zní pak potvrzení přímého pokračování a posunu do jiného regionu. Jak už jsme ale naznačili v úvodu, pro fanoušky nemůže jít o žádné velké překvapení, vzhledem k tomu, že se o Tevinteru mluvilo v závěru předchozího dílu, resp. ve zmiňovaném DLC Trespasser, nikdo o zasazení příliš nepochyboval a naposledy ho skalní příznivci tipovali v létě 2019, kdy se o hře ještě nijak konkrétně nemluvilo.

Na stěžejní otázky, v jakém stavu se hra momentálně nachází nebo kdy se na ní můžeme těšit, však vývojáři z pochopitelných důvodů neodpovídají a nezbývá, než trpělivě vyčkávat.

Přesto ale výroční kniha BioWare přináší podle redaktora Eurogameru Tom Phillipse několik dalších detailů, které můžeme považovat za potvrzení dalších lokací, která bychom měli ve hře navštívit. Jako první zaujal Phillipse obrázek velkého města na vodě – s největší pravděpodobností jde o hlavní město knížectví Antiva, které s Tevinterem sousedí na východě. Dále se mezi obrázky objevuje blíže nespecifikovaná nekropole, Phillips ale uvádí, že jsou doménou království Nevarra, které leží pro změnu na jih od Tevinteru a je opět velmi pravděpodobné, že redaktor Eurogameru míří přesně. Přidává pak střípky o gildě lovců odměn The Lords of Fortune, působící na severovýchod od Tevinetru v Rivainu, nechybí také emblém elitní organizace zlodějů, špehů a nájemných vrahů Antivan Crows a odkazy vedou i k trpaslíkům či řádu Mourn Watch.

Na stěžejní otázky, v jakém stavu se hra momentálně nachází nebo kdy se na ní můžeme těšit, však vývojáři z pochopitelných důvodů neodpovídají a nezbývá, než trpělivě vyčkávat. Za připomenutí nicméně stojí, že ačkoliv byla hra oznámena už na konci roku 2018 a pracuje se na ní pravděpodobně ještě o tři roky déle, nejnovější informace nezní příliš optimisticky. Při zveřejňování finančních výsledků v průběhu roku 2020 uvedl provozní ředitel EA Blake Jorgensen, že s Dragon Age 4 „pravděpodobně“ počítají až po skončení finančního období 2022, které začíná letos v březnu a končí v dubnu 2022. Znamenalo by to, že Dragon Age 4 může klidně dorazit třeba až za necelé dva roky o Vánocích ’22, naděje ale umírá poslední…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru