Deadrop (Project Moon), Midnight Society, Dr. Disrespect prodává přístup do své hry skrze NFT

Dr. Disrespect prodává přístup do své hry skrze NFT

Vstup do Midnight Society stojí 50 dolarů. Hráči budou moci hrát neexistující hru dříve

Zdroj: Midnight Society
16. 3. 2022

Jak už jste mohli na stránkách Vortexu číst dříve, populární streamer Dr. Disrespect založil vlastní herní studio a pustil se do vývoje té nejlepší multiplayerové a komunitní hry, jaká kdy spatřila světlo světa. Nic menšího ani od milovníka takových titulů neočekáváme, faktem ovšem zůstává, že hra je stále neoznámena a jediné, co jsme se zatím dozvěděli, je název studia a jména jeho hlavních představitelů. Do Midnight Society se Doktorovi podařilo zlákat Roberta Bowlinga, bývalého designéra a komunitního manažera z Infinity Ward a Quinna DelHyoa, který pracoval dlouhé roky v 343 Industries na sérii Halo. Než pod jejich rukama vznikne něco hmatatelného, mohou uběhnout roky, to ale vývojářům nebrání, aby už nyní prodávali vstupenky do elitního klubu hráčů-podporovatelů, a to nepříliš populární formou NFT.

O možnosti ovlivnit vývoj hry a zahrát si její rané verze informují vývojáři v rozsáhlém blogu na stránkách studia. Jak popisuje Robert Bowling, hráči vstoupí do Midnight Society (která se začíná jevit nejen jako název studia, ale také jako název hry či jejího světa) jako příslušníci bojovníků pojmenovaných Claws. Existují však další způsoby, jak se do hry zapojit a jedním z nich je právě i nákup popisované vstupenky, jejíž vlastnictví z vás udělá příslušníky skupiny Variants. Ti dostanou exkluzivní možnost hrát rozpracované verze budoucí hry, stejně jako vstoupit na soukromý Discord a mluvit s autory o tom, kam se vývoj posouvá. Zástupci Midnight Society mluví také o hlasování, na které budou mít členové skupiny Variants vliv a mohou tak ovlivnit například rychlost přebíjení, sílu zpětného rázu zbraní nebo veličiny time-to-kill.

Co je podstatné, množství oněch vstupenek je omezeno na počet 10 000, a že se jedná o NFT říkají vývojáři v blogu jen mimoděk v části věnované možnosti svůj přístup někomu prodat. „Přístupy Access Pass jsou vydávány v omezených sériích s využitím technologie NFT, která je šetrná k životnímu prostředí, a každá z nich má jedinečné téma,“ uvádí Midnight Society. Ona unikátnost má spočívat v tom, že každé NFT s sebou vedle výše uvedených možností komunitního zapojení přináší také speciální podobu helmy, resp. jejího vizoru, která má být náhodně generovaná v několika úrovních rarity. Každé NFT má nicméně na začátku stát 50 dolarů a co s ním jeho majitelé udělají dále, už nechávají vývojáři na nich.

Podivně se nicméně tváří způsob, jakým se lze k onomu statusu „Variants“ vlastně dočkat, protože v tomto případě nejde jen o koupi popisovaného NFT. Vývojáři si vyhradili právo defacto určit, komu dovolí utratit své peníze, a to skrze výběr adeptů, kteří o Access Pass zažádají. Podle Bowlinga budou hodnotit aktivitu daného člena v komunitě, datum jeho registrace nebo zájem o PvP hry obecně. Pokud se ptáte, jakým způsobem to vývojáři posuzují, jde v podstatě o jednoduchý, leč poměrně detailní dotazník, kterému navíc předchází části, v nichž má každý zájemce o předběžný přístup spojit svůj účet v Midnight Society s herními účty na nejrůznějších platformách. Hádáme, že díky tomu se vývojáři mohou dostat k vašim údajům, minimálně, co se vlastněných her týče, a i podle toho posuzovat vaší přihlášku.

Systém přirozeně vyvolal bouřlivé reakce fanoušků, například v tomto vláknu na Redditu, a ne všichni jsou zcela přesvědčeni, že na to jde Dr. Disrespect a jeho kolegové správně. Ačkoliv jejich hra není první, která se snaží hráčům prodat tzv. founders balíčky, právě spojitost s NFT vyvolává v hráčích automaticky pochyby a mírný odpor. Faktem také je, že zatímco prvotní zisk onoho NFT je podmíněn mnoha kritérii a vývojáři očividně chtějí s těmito fanoušky přímo spolupracovat, po prodeji NFT může přístup přejít na ty, kdo o nějaké testování nemají vůbec žádný zájem. Midnight Society se sice chrání tím, že zakazuje prodej v prvních 30 dnech po prvotním získání, ale vzhledem k tomu, že hra neexistuje a NFT budou k dispozici přibližně za týden, z nadšených testerů nemusí zůstat třeba vůbec nikdo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru