The Last of Us Part I, Sony Computer Entertainment, Dorazil další patch do The Last of Us Part I na PC

Dorazil další patch do The Last of Us Part I na PC

Aktualizace řeší optimalizaci, časté pády, ale také drobné vylepšení grafiky a Steam Deck

Zdroj: Naughty Dog
28. 4. 2023
Název: The Last of Us Part I Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 9. 2022 Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 2. 9. 2022

Před měsícem vyšel dlouho očekávaná PC verze remaku The Last of Us Part I a vzhledem k tomu, že se start hry neproběhl zrovna nejlépe, se okamžitě začalo pracovat na opravných patchích. Řada palčivých problémů už byla opravena, ale stále je potřeba na některých zapracovat, aby vývojáři z Naughty Dog a portovacího studia Iron Galaxy nadělili hráčům na PC slibovanou kvalitu. Nejnovější patch by tomu měl kritizovaný port zase o něco přiblížit.

Poslední a již sedmá aktualizace s označením 1.0.4.0 přináší hned několik potřebných vylepšení a úprav včetně optimalizace. Vývojáři se zaměřili na zátěž a využívání CPU a GPU, s nimiž měli hráči velké potíže a snášelo se na ně množství kritiky, část se věnuje přímo AMD. To doplňuje i upravené zobrazování využití VRAM během hraní. Hra by celkově měla být nyní stabilnější, tudíž by neměly hrozit časté pády. Kromě toho mělo dojít i k vylepšení grafiky na nízkém a středním nastavení a vyřešení některých grafických glitchů (například černá voda). Důležitá je i oprava na Steam Decku, jemuž se vývojáři dříve dle svých vlastních slov nevěnovali a upřednostňovali při opravování přímo počítače, která se týká problémům s AMD FSR 2. Výše zmíněné opravy se pochopitelně projevily i na Steam Decku, kde nyní podle hráčů hra běží plynuleji.

Vývojáři i nadále pracují na všech nedostatcích, které PC verzi jejich herního klenotu sužují. „V Naughty Dog a společně s našimi partnery z Iron Galaxy pozorně sledujeme hlášení hráčů, abychom zajistili budoucí vylepšení a opravy,“ píše studio v seznamu známých chyb a problémů, které ještě potřebují jejich péči. „Hru aktivně optimalizujeme, pracujeme na její stabilitě a implementujeme další opravy, které budou zahrnuty do pravidelně vydávaných budoucích aktualizací.“ Mezi těmito problémy jsou například shadery, poškozené textury i problém se spuštěním navzdory splnění minimálních hardwarových nároků. Nutno podotknout, že jako se zlepšuje stav hry, tak se postupně zlepšují i recenze na Steamu. Otázkou však je, kdy si budou moci hráči na PC tento titul vychutnat bez starostí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru