Dooma už si můžete zahrát i v Minecraftu

Díky modu VM Computers si postavíte vlastní počítač. Spustí dokonce Minecraft v Minecraftu

Zdroj: uDrunkMate
27. 7. 2020
Název hry: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 11. 2018 Platformy: , , , , , , , , , Žánr: ,

Doom i Minecraft platí za hry, které se fanoušci snaží neustále upravovat a portovat na všechny možné a vlastně i nemožné platformy. O to zajímavější je, když se nyní oba tituly propojily. Díky modu VM Computers je možné postavit v Minecraftu vlastní počítač, který se spoléhá na virtualizační nástroj VirtualBox. Odtud už byl jen krůček k tomu nainstalovat na počítač v Minecraftu legendárního Dooma a hrát kultovní střílečku od studia id Software přímo v populárním sandboxu od Mojangu.

Nástroj VM Computers má na svědomí modder s přezdívkou delta2force. Je díky němu s pomocí VirtualBoxu schopný v prostředí Minecraftu spustit operační systémy jako Windows a dělat v nich cokoli, na co stačí výkon vašeho počítače. Tedy toho skutečného. Jednotlivé počítačové díly si objednáte stylově přes satelit kroužící okolo vašeho digitálního světa. K tomu ale budete nejprve potřebovat vyrobit si objednávkový tablet. Naštěstí celý postup autor důkladně zdokumentoval a pochopitelně jej zaznamenali i různí autoři videí na YouTube.

VM Computers zdaleka neumožňuje hrát jen Dooma v Minecraftu. Ten se hodí spíš jako tradiční a populární demonstrátor. Ale lidé už zkoušeli díky virtualizaci i jiné zajímavé pokusy, například hrát Minecraft v Minecraftu. Stejně tak můžete v Minecraftu zabíjet čas hraním Hledání min, surfovat internetem, koukat na YouTube nebo zabíjet čas na sociálních sítích. Ve zkratce řečeno, “konečně” se můžete v idylickém světě Minecraftu zavřít doma k počítači a dělat s vaším avatarem přesně to, co děláte vy sami. Kruh se uzavřel. Možná do chvíle, než někdo při hraní Minecraftu v Minecraftu postaví vlastní počítač a spustí v něm Minecraft…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru