Dokumentární série od Netflixu zmapuje hity 80. a 90. let

Zlatý věk videoher začneme zkoumat už v druhé polovině srpna. Čeká nás spousta nostalgie

Zdroj: Netflix
5. 8. 2020

Netflix nás nemusí dvakrát přesvědčovat o tom, jak blízko má ke světu videoher. Po četných adaptacích se ale můžeme těšit na něco trochu jiného. Už 19. srpna má premiéru jeho nová dokumentární série Nejvyšší skóre (High Score), která bude mapovat zlatý věk her. Streamovací platforma láká, že v seriálu promluví průkopníci, kteří přivedli legendární postavy a jejich světy k životu. 

Od Space Invaders po Sonica

Šestidílná série má postihnout kultovní klasiky jako Space Invaders, Pac-Man, Final Fantasy, Street Fighter II, Doom, Mortal Kombat, Sonic the Hedgehog nebo Madden NFL. Všechny epizody měly být k dispozici najednou. Z prvních propagačních fotek se zdá, že v pořadu dostanou prostor přední designéři z celého světa, aby promluvili o tom, jaké to bylo vytvářet tituly, které ještě neměly žádnou předlohu a nakonec pomohly definovat celé žánry. Netflix bohužel zatím nespecifikoval, jaká témata budou mít jednotlivé epizody či jak bude pořad strukturovaný.

Jak už jsme opakovaně psali, Netflix má k videohrám velmi kladný vztah. Velký úspěch má jeho animovaný seriál podle Castlevanie. V přípravě jsou Resident Evil, Cuphead nebo Dragon’s Dogma. Ve spolupráci s Ubisoftem pak připravuje seriál podle Splinter Cellu a filmy Beyond Good & Evil nebo Tom Clancy’s The Division.

Vzhledem k tomu, že Nejvyšší skóre je původní pořad od Netflixu, věříme, že se dočká českých titulků.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru