Svoboda 1945: Liberation, Charles Games, Dojmy z Gamescomu: Svoboda 1945

Dojmy z Gamescomu: Svoboda 1945

Zahráli jsme si novou českou hru od autorů adventury Attentat 1942. Je to emotivní zážitek

Název: Svoboda 1945: Liberation Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 8. 2021 Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 8. 2021

Studio Charles Games v Kolíně nad Rýnem na veletrhu Gamescom letos prezentovalo historický titul Svoboda 1945, který má napínavý příběh, emotivní herecké výkony, velice silné poselství i vzdělávací rozměr. Počkejte, nikam neutíkejte. Termín škola hrou v tomto případě platí doslova a novinka rozhodně není žádnou nudnou encyklopedií, ale zábavným počinem, při jehož hraní se člověk obeznámí s naší vlastní historií. A už jen za tuto snahu si autoři zasluhují naše sympatie, protože žádní velcí zahraniční vydavatelé za nás nebudou vyprávět příběhy o malé vesnici v českém pohraničí.

Druhá světová válka končí, ale klidu se lidé nedočkají. A komplikovaná minulost zahrnující odsun sudetských Němců, nástup komunistů k moci i nucenou kolektivizaci jitří staré rány i po desetiletích. Historicky autentická adventura nabízí klasické prozkoumávání, filmové rozhovory s pamětníky, dobové záběry, minihry i interaktivní komiksové scény a snaží se ve všech směrech navázat na úspěch předchozí hry, jejíž mechanismy dále rozvíjí. Podívejte se na naše dojmy, abyste zjistili, jak moc se nám domácí novinka líbila. Další podrobnosti o hře najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru