Do World of Warcraft míří rozšíření Dragonflight

Nová expanze nabídne draky a novou rasu, Lich King se po letech vrací a ovládne Classic

Zdroj: koláž/Vortex
20. 4. 2022
Název: World of Warcraft Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 11. 2004 Platformy: , Žánr:

Blizzard včera večer představil devátou expanzi nesmrtelného MMORPG World of Warcraft a ukázalo se, že nedávné úniky a nejrůznější náznaky byly přesné. Rozšíření se skutečně jmenuje Dragonflight, a jak už název napovídá, bude se točit kolem draků. Radost to patrně udělá fanouškům datadisku Cataclysm z roku 2010, kdy byli draci v popředí naposledy a potěšit je možná může i slib, že se vývojáři chtějí vrátit ke kořenům. Tomu může navíc napomoci i oznámení datadisku Wrath of the Lich King, který bude dostupný ve World of Warcraft Classic.

Dragonflight hráče zavede na Dragon Isles (Dračí ostrovy), neboť se draci začnou znovu probouzet a hrdinové Hordy i Aliance se jim musí postavit. Zároveň bude potřeba odhalit záhady a tajemství, které se rovněž začínají drát na povrch. Ostrovy nabídnou čtyři zóny – Waking Shores, Ohn’ahran Plains, Azure Span a Thaldraszus – s rozlehlými pláněmi, zasněženými vrcholky hor i působivými chrámy a věžemi. Rozšíření také přinese novou rasu – dracthyr Evoker – ta však zcela poprvé funguje zároveň i jako třída. Lze si však libovolně zvolit příslušnost k Hordě, či k Alianci, takže se žádných dilemat obávat nemusíte. Pochopitelně bude též možné na dracích létat, ale trochu jinak, než jak bylo doteď zvykem. Vývojáři spojují transport s novou schopností – Dragonriding – a označují ji za velice propracovaný nový mechanismus, který si budou muset hráči naplno osvojit a postupně vylepšovat. Svého draka lze navíc upravovat vzhledově (křídla, ocas, rohy) a vylepšovat jeho dovednosti i schopnosti například ve smyslu doletu nebo rychlosti.

Hra se dočká i různých přepracování a úprav, to se týká například nového systému talentů. Maximální úroveň se zvedne ze 60 na 70 a další vylepšení se bude týkat profesí, které nově nabídnou více možností, nástrojů i inventář a především nové specializace. Objeví se nově i komunikační rozhraní pro spolupráci s ostatními řemeslníky či zákazníky, pro které budete moci plnit dílčí úkoly. Aktualizace se dotkne i uživatelského rozhraní, jež má vylepšit vzhled a přehlednost, případně umožnit hráči si jej upravit podle sebe. Je dobře, že se po letech této možnosti hra konečně dočkala, na druhou stranu je to něco, co už roky kvůli její nemožnosti řešily nejrůznější modifikace a je otázkou, zda to hráči skutečně využijí.

Fanoušky starého WoWka však možná více nadchne návrat oblíbeného rozšíření Wrath of the Lich King z roku 2008, které se stane součástí verze Classic. I toto oznámení doplnil působivý trailer, který nechává vzpomenout na zdánlivě zapomenuté chvíle před téměř patnácti lety a veteráni se mají nač těšit. Vývojáři nechtěli nic zásadního měnit a drobnými úpravami jen míří na nováčky, kteří si budou vychutnávat toto dobrodružství poprvé. Hráči se ocitnou v Northrendu, budou moci znovu projít dungeony a raidy jako byly Azjol-Nerub nebo Culling of Stratholme a v závěru vyzvat samotného Lich Kinga. Rozšíření nabídne jednotku Death Knight na úrovni 55, jež bude k dispozici oběma stranám.

Wrath of the Lich King Classic má dorazit ještě letos, konkrétní datum však stanoveno nebylo. Totéž se týká i hlavní expanze Dragonflight. Již nyní se lze přihlásit do bety, i když je podle vývojářů na pořadí teprve vstup do alfaverze. Nelze vyloučit, že by mohlo rozšíření dorazit ještě letos, nicméně pravděpodobnější je spíše až začátek roku 2023. Spíše než datum vydání je ale otázkou, zda se Dragonflight strefí hráčům do vkusu a pomůže napravit pošramocenou reputaci hry po vydání předchozího datadisku Shadowlands.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru