Do Warzone zřejmě zamíří odlehčený sandboxový mód

Mohl by přinést závody, parkour či soutěže helikoptér. Naznačují to objevené rádiové pokyny

Zdroj: Activision
4. 3. 2021

Už několik týdnů se živě spekuluje na konto Warzone – battle royale režimu dvou posledních dílů Call of Duty, který se i díky bezplatnému přístupu etabloval mnohem lépe nežli předchozí Blackout. Vývojáři s velmi populárním módem už nad rámec tradiční formule vyzkoušeli celou řadu věcí, včetně obměn pravidel nebo zapojení menší mapy a je nanejvýš pravděpodobné, že podobné aktivity neustanou. Je to ostatně probíhající druhá sezóna, která by měla podle množících se spekulací přinést novou mapu, čemuž by měl předcházet i pompézní závěr na aktuálním Verdansku, nejčastěji spojovaný se záplavou zombie a/nebo výbuchem atomové bomby. Jestli je to pravda, nevíme, podle nových informací od insidera s přezdívkou Zesty tomu ale přinejmenším nasvědčují rádiové hlášky, které se podařilo extrahovat z dat Warzone a rozhodně nezůstávají jen u těchto náznaků.

Tak, jak Zesty audio soubory objevil, je pospojoval do jednoho videa, které pro jistotu neumístil na YouTube, ale na Dailymotion, kam údajně nedosáhnou prsty Activisionu při snaze informace z internetu odstranit. Jedná se o necelých šest minut čiré esence Call of Duty, kdy v kombinaci s vojenskou dikcí a s různými přízvuky předává vypravěč hráči dávky užitečných informací. My se z nich ale můžeme dozvědět, že například dostaneme „poslední šanci zachránit Verdansk“ nebo udělat všechno pro to „aby nás zombie nedostaly“. Zesty se proto domnívá, že tyto a podobné repliky podporují spekulace z úvodu a v průběhu aktuální sezóny skutečně dojde k průsaku zombie do prostoru, kterému až dosud vládnuli sami hráči. Ještě zajímavěji ale zní hlášky ze druhé poloviny videa, díky kterým se můžeme opatrně začít těšit na casual/sandbox mód s režimy, které toho s vojenskou akcí či battle royale nemají příliš společného.

Z hlášek lze vyčíst i náznaky skydivingových závodů, což je rovněž mechanismus, který se ve Warzone objevuje a bylo by jej možné využít i jiným způsobem, nežli pro co nejrychlejší seskok z výsadkového letounu.

„Oblast této operace je obrovská. Prozkoumejte dostupné aktivity,“ zní jedna z replik, na kterou navazují poměrně jednoznačné hlášky, že by si pro danou aktivitu „měl hráč obstarat vozidlo“. V podobném duchu tak dochází na nepřímé odhalení, že by ve Warzone mohly probíhat závody, letecké souboje helikoptér, případně parkourová klání v duchu pravidel oblíbené americké hry země je láva. Redaktoři PC Gameru například spekulují, že z hlášek lze vyčíst i náznaky skydivingových závodů, což je rovněž mechanismus, který se ve Warzone objevuje a bylo by jej možné využít i jiným způsobem, nežli pro co nejrychlejší seskok z výsadkového letounu. Vedle nebojových aktivit se ale mluví také o dalších kompetitivních módech pro několik týmů a z druhé strany také o bezpečných zónách, kde nebude možné použít zbraně. Dává vám to smysl? Nám zaručeně a umíme si představit, že po všem tom taktickém bojování by podobné aktivity nemusely u hráčů dopadnout vůbec zle.

Je však férové dodat, že ne všichni fanoušci jsou objevem Zestyho tak skálopevně přesvědčeni o popisovaných změnách. Jeden z nich poukazuje na to, že hlášky mohou být pozůstatkem z loňských letních miniher, Zesty se ale brání a tvrdí, že jednotlivé soubory mají příznaky typu sandbox či exfiltration a považuje je za originální. Nakonec, nikde není napsáno, že by vývojáři nemohli některé z loňských disciplín do hry vrátit a pouze přidat nové, na potvrzení však musíme trpělivě počkat.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru