Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Do Warzone zřejmě zamíří odlehčený sandboxový mód

Do Warzone zřejmě zamíří odlehčený sandboxový mód

Mohl by přinést závody, parkour či soutěže helikoptér. Naznačují to objevené rádiové pokyny

Zdroj: Activision
4. 3. 2021

Už několik týdnů se živě spekuluje na konto Warzone – battle royale režimu dvou posledních dílů Call of Duty, který se i díky bezplatnému přístupu etabloval mnohem lépe nežli předchozí Blackout. Vývojáři s velmi populárním módem už nad rámec tradiční formule vyzkoušeli celou řadu věcí, včetně obměn pravidel nebo zapojení menší mapy a je nanejvýš pravděpodobné, že podobné aktivity neustanou. Je to ostatně probíhající druhá sezóna, která by měla podle množících se spekulací přinést novou mapu, čemuž by měl předcházet i pompézní závěr na aktuálním Verdansku, nejčastěji spojovaný se záplavou zombie a/nebo výbuchem atomové bomby. Jestli je to pravda, nevíme, podle nových informací od insidera s přezdívkou Zesty tomu ale přinejmenším nasvědčují rádiové hlášky, které se podařilo extrahovat z dat Warzone a rozhodně nezůstávají jen u těchto náznaků.

Tak, jak Zesty audio soubory objevil, je pospojoval do jednoho videa, které pro jistotu neumístil na YouTube, ale na Dailymotion, kam údajně nedosáhnou prsty Activisionu při snaze informace z internetu odstranit. Jedná se o necelých šest minut čiré esence Call of Duty, kdy v kombinaci s vojenskou dikcí a s různými přízvuky předává vypravěč hráči dávky užitečných informací. My se z nich ale můžeme dozvědět, že například dostaneme „poslední šanci zachránit Verdansk“ nebo udělat všechno pro to „aby nás zombie nedostaly“. Zesty se proto domnívá, že tyto a podobné repliky podporují spekulace z úvodu a v průběhu aktuální sezóny skutečně dojde k průsaku zombie do prostoru, kterému až dosud vládnuli sami hráči. Ještě zajímavěji ale zní hlášky ze druhé poloviny videa, díky kterým se můžeme opatrně začít těšit na casual/sandbox mód s režimy, které toho s vojenskou akcí či battle royale nemají příliš společného.

Z hlášek lze vyčíst i náznaky skydivingových závodů, což je rovněž mechanismus, který se ve Warzone objevuje a bylo by jej možné využít i jiným způsobem, nežli pro co nejrychlejší seskok z výsadkového letounu.

„Oblast této operace je obrovská. Prozkoumejte dostupné aktivity,“ zní jedna z replik, na kterou navazují poměrně jednoznačné hlášky, že by si pro danou aktivitu „měl hráč obstarat vozidlo“. V podobném duchu tak dochází na nepřímé odhalení, že by ve Warzone mohly probíhat závody, letecké souboje helikoptér, případně parkourová klání v duchu pravidel oblíbené americké hry země je láva. Redaktoři PC Gameru například spekulují, že z hlášek lze vyčíst i náznaky skydivingových závodů, což je rovněž mechanismus, který se ve Warzone objevuje a bylo by jej možné využít i jiným způsobem, nežli pro co nejrychlejší seskok z výsadkového letounu. Vedle nebojových aktivit se ale mluví také o dalších kompetitivních módech pro několik týmů a z druhé strany také o bezpečných zónách, kde nebude možné použít zbraně. Dává vám to smysl? Nám zaručeně a umíme si představit, že po všem tom taktickém bojování by podobné aktivity nemusely u hráčů dopadnout vůbec zle.

Je však férové dodat, že ne všichni fanoušci jsou objevem Zestyho tak skálopevně přesvědčeni o popisovaných změnách. Jeden z nich poukazuje na to, že hlášky mohou být pozůstatkem z loňských letních miniher, Zesty se ale brání a tvrdí, že jednotlivé soubory mají příznaky typu sandbox či exfiltration a považuje je za originální. Nakonec, nikde není napsáno, že by vývojáři nemohli některé z loňských disciplín do hry vrátit a pouze přidat nové, na potvrzení však musíme trpělivě počkat.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru