Do síně slávy byla uvedena další čtveřice her

Dočkala se Civilizace, další Zelda, Pac-Man v sukních i taneční hit z Japonska

Zdroj: MicroProse
9. 5. 2022

Do videoherní síně slávy byla uvedena další čtveřice her. A možná vás překvapí, že se tak v některých případech stalo až nyní. Teprve po sedmi letech tohoto rituálu, který organizuje The Strong National Museum of Play v newyorském Rochesteru, došlo na tituly The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Sid Meier’s Civilization, Dance Dance Revolution a Ms. Pac-Man.

Na Ms. Pac-Man pořadatelé oceňují sofistikovanější nepřátele a bludiště, než měl originál. A také snahu přiblížit hraní ženám. Dance Dance Revolution chválí za vliv na hudební a rytmické hry obecně, což se později podepsalo také na hitech Guitar Hero nebo Rock Bandu. Civilizace Sida Meiera kromě jiného vyniká tím, že ve hře budujete a nejen ničíte. A konečně The Legend of Zelda: Ocarina of Time měla definovat potenciál budoucích 3D her a výrazně ovlivnila další vývojáře.

Uchazeč by měl mít nezpochybnitelný status ikony, měl by popularity požívat dlouhodobě, musí mít mezinárodní dosah a měl by mít vliv na další hry, kulturu nebo společnost obecně.

V minulých letech se této cti dostalo třeba klasikám Doom, Pong, GTA III, The Oregon Trail, The Legend of Zelda, The Sims, Sonic the Hedgehog, Space Invaders, Tetris, Super Mario Bros., Pac-Man, World of Warcraft, John Madden Football nebo Final Fantasy VII. Vůbec poprvé se hry do síně slávy uváděly v roce 2015. Kandidáti musí pochopitelně splňovat určitá kritéria. Takový titul by měl mít nezpochybnitelný status ikony, měl by popularity požívat dlouhodobě, musí mít mezinárodní dosah a měl by mít vliv na další hry, kulturu nebo společnost obecně.

Do síně slávy mohou být uvedené hry pro počítače, konzole, handheldy, mobily i automaty. Příznivci už mohou nominovat kandidáty na další rok, ale vítěze nakonec sestavuje odborná porota složená z novinářů a dalších expertů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru