Do série NHL přichází poprvé v historii ženské týmy

Dříve avizované reprezentace žen jsou konečně k dispozici. Česká sestava mezi nimi nechybí

Zdroj: Electronic Arts
28. 1. 2022
Název hry: NHL 22 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 10. 2021 Platformy: , , , Žánr:

Na konci loňského roku potvrdili vývojáři z EA Vancouver, že do série NHL po letech zamíří autentické dresy reprezentací. Neměly se však týkat pouze tradičně zastoupených mužských celků, ale nově také reprezentací žen, resp. juniorů. A zatímco první část tohoto slibu už byla naplněna, další se zhmotňuje v aktuálním patchi. Ano, NHL 22 se díky němu stává prvním dílem dlouholeté a oblíbené série, ve které si můžete zahrát i za ženský celek, podobně jako už několik let nabízí série FIFA. Potěšující zprávou také je, že se do výběru dostala i reprezentace České republiky, takže před blížícím se olympijským turnajem máte možnost alespoň virtuálně vyzkoušet, jak tým vedený kapitánkou Alenou Mills obstojí v konkurencí ostatních celků.

Abychom byli konkrétní, vedle týmu České republiky je k dispozici USA, Kanada, Rusko, Německo, Dánsko, Finsko, Švýcarsko, Japonsko a v neposlední řadě Maďarsko. Utkat se mohou buďto v rychlých zápasech, online kláních, režimu Threes Now nebo nájezdech, ovšem největší smysl bude mít průchod celým formátem světového šampionátu, který je pod záštitou IIHF rovněž k dispozici i pro mužské týmy. Co se zahrnutí žen týče, za všechny mluví v tiskové zprávě Kanaďanka Marie-Philip Pulin: „Jsem nadšená, že každá mladá dívka, která vezme do ruky ovladač a pustí NHL 22, může vnímat hokej jako sport určený i pro ni.“ Poulin vyjadřuje velký vděk, že si konečně může ve hře obout virtuální brusle, a ještě k tomu hrát za vlastní zemi.

„Měli jsme za to, že půjde o skvělou příležitost, jak ukázat ženský hokej na jeho nejvyšší úrovni a umožnit těmto skvělým sportovkyním, aby konečně měly možnost se ve hře objevit,“ říká pak na konto důležitého updatu producent NHL 22 Andy Agostini v rozhovoru pro magazín The Hockey News. Připomíná také, že ačkoliv nyní do série vstupují kompletní týmy žen, ženy jako takové už ve hře jsou, například v módu Be a Pro, takže se jedná spíše o další evoluční krok a zpřístupnění hry velmi podstatné části herního spektra. A Agostini naznačil, že u 10 reprezentačních celků nemusí celá série skončit. Ačkoliv nemá v tuto chvíli žádné konkrétní návrhy, zmiňuje, že když na hře začal pracovat, měla k dispozici pouze 6 ligových soutěží, což se v uplynulých letech výrazně proměnilo. Momentálně je dostupných 14 mužských soutěží, ženská reprezentace, chystá se rovněž i juniorská a stále je kde brát. „Nikdy jsme se nebáli rozšiřovat a snažit se rozvíjet hokej,“ dodává producent a nechává vrata možností dokořán.

V závěru už jen připomínáme, že patch je k dispozici na všech platformách a kromě nového obsahu opravuje také některé z nahlášených bugů a řeší i některé novinky stran grafiky jednotlivých týmů či stadionů, aby lépe odpovídaly realitě.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru