Do Prahy dorazí otec Tetrisu Alexej Pažitnov

Do Prahy dorazí otec Tetrisu Alexej Pažitnov

Příští měsíc vystoupí v Kongresovém centru na konferenci Game Developers Session 2023

Zdroj: Ars Technica
14. 11. 2023

Pořadatelé Game Developers Session 2023 oznámili, že letošního ročníku se zúčastní další výjimečný host. Jako jeden z řečníků na konferenci vystoupí autor Tetrisu Alexej Pažitnov. Podle organizátorů půjde o jeho první vystoupení ve střední Evropě. GDS 2023 se v Praze uskuteční od 8. do 9. prosince v Kongresovém centru na Vyšehradě.

Nejde ani zdaleka o jediného zajímavého hosta a řečníka. Na akci vystoupí také autor DayZ Dean Hall, zakladatel studia Amanita Design Jakub Dvorský, herní veterán a šéf inXile Entertainment Brian Fargo, Josh Sawyer z Obsidianu nebo spoluzakladatel Warhorse Martin Klíma. Kompletní seznam hostů a jejich profily najdete na oficiálním webu.

Alexej Pažitnov se narodil v roce 1956 v Moskvě. V roce 1985 vytvořil Tetris, ale podepsaný je pod celou řadou dalších titulů. Jen namátkou stojí za zmínku logická hra Pandora’s Box od Microsoftu z roku 1999 nebo série Hexic. Od roku 1991 žije Pažitnov ve Spojených státech a později dostal i americké občanství. Příběh Pažitnova letos v březnu alespoň částečně ukázal film Tetris, který najdete v předplatném Apple TV+.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru