Do Dune: Spice Wars dorazil očekávaný multiplayer

O Arrakis teď mohou svést bitvu až čtyři hráči. Přepracovány byly i stromy výzkumu

Zdroj: Funcom
21. 6. 2022
Název hry: Dune: Spice Wars Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 26. 4. 2022 Platformy: Žánr:

Vývojáři ze studia Shiro Games přináší první velký update předběžného přístupu strategie Dune: Spice Wars, která se veřejnosti nabídla za cenu 30 eur před necelými dvěma měsíci. Od té doby ji na Steamu ohodnotilo 3800 hráčů, z nichž 82 procent pozitivně. Po zmiňovaném updatu navíc existuje šance, že se hodnocení – vyjádřeno slovně jako velmi kladné – může ještě vylepšit, protože do hry konečně přibyl slibovaný multiplayer až pro 4 hráče. Vývojáři nabízí dva módy – kooperační 2v2 a kompetitivní režim všichni proti všem – přičemž počet hráčů odpovídá momentálně dostupným ovladatelným frakcím. Jak už jsme vás informovali během streamu či našeho preview, v Dune: Spice Wars lze hrát za Atreidy, Harkonneny, Fremeny a pašeráky.

Vývojáři navíc nechtějí hráčům nabídnout nikterak rigidní systém, takže umožňují zakládat hry s vlastními podmínkami vítězství i rozvrstvením jednotlivých frakcí. Pokud chcete hrát ve dvou proti umělé inteligenci, směle do toho. Pokud chcete hrát na malé mapě, aby už od začátku došlo na zběsilou akci, nikdo vám bránit nebude. Nechcete písečné bouře? Nebo naopak větší míru výskytu písečných červů? Koření musí proudit, takže je zcela na vás, jak si hru navolíte a užijete, což zní poměrně slibně a rozhodně láká k dalšímu otestování. Hrát by se nicméně mělo podobně jako v singleplayeru, tedy s důrazem na postupné rozrůstání sféry vlivu, odhalování nalezišť koření a budování obrany proti ostatním dotírajícím frakcím. V multiplayeru přirozeně funguje i politická stránka, zahrnující diplomacii, špionáž i hlasování v radě Landsraadu.

Na pozadí, v tabulkách a číslech, vývojáři neustále ladí téměř všechno, aby bylo hraní spravedlivé, ale zároveň dostatečně motivující k postupnému zlepšování a hledání té nejlepší strategie.

Kromě toho se lidé ze Shiro Games zaměřili na výzkum a upravili jednotlivé technologické stromy. Smyslem je zaměřit se na synergii mezi frakcemi a dát hráčům do rukou další možnosti. Zlepšené proto byly některé závěry vašich politických snah, přibyly nejrůznější eventy, které ovlivňují samotnou hru, Arrakis se rozrostla o další regiony  a přibyly i nové budovy, včetně podzemního velitelství. Na pozadí, v tabulkách a číslech, pak vývojáři neustále ladí téměř všechno, aby bylo hraní spravedlivé, ale zároveň dostatečně motivující k postupnému zlepšování a hledání té nejlepší strategie. Změnami měla projít také umělá inteligence, i když vývojáři nejsou konkrétnější v tom, co přesně změnili, což se ostatně týká i několika změn v hlasovacím systému. I to je ovšem součást postupného vývoje her v programu předběžného přístupu, takže se nelze na vývojáře zlobit, že nekomentují každou změnu, zvlášť když jich v zákulisí očividně probíhá spoustu a setrvale.

Pokud půjde všechno podle plánu, hra by mohla být v první polovině příštího roku připravena na plnohodnotné vydání, ačkoliv lidé ze Shiro Games sami uváděli, že nikam nepospíchají a raději vydání odloží, pokud si budou myslet, že hra ještě není v té nejlepší možné kondici.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru