Dnes začíná bitva Godzilly a King Konga ve Warzone

Operace Monarch potrvá do 25. května. Překvapením je, že monstra nejsou našimi nepřáteli

11. 5. 2022
Název hry: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 10. 3. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Jak už jsme vás v uplynulých týdnech opakovaně informovali, do Call of Duty: Warzone měla zamířit dvě obávaná monstra – Godzilla a King Kong. Po prvních spekulacích se začaly objevovat doprovodné materiály a vývojáři nakonec začali otevřeně lákat na to, že nad Calderou skutečně dojde k zuřivému souboji. A pokud vás tohle spojení nijak nedráždí či ho dokonce očekáváte, vaše trpělivost je od dnešního dne odměněna spuštěním operace Monarch. Potrvá až do 25. května, podle vývojářů má jít o plnohodnotnou oslavu Monsterverse, kam Godzilla i Kong spadají, a hlavním úkolem bude zachránit Calderu a Call of Duty tak, jak ho známe.

„Ačkoliv bojovali v bitvách na mnoha kontinentech, operátoři z Call of Duty nikdy nestáli tváří v tvář kolosální hrozbě jakou představují Kong a Godzilla. Přesto, navzdory všeobecným představám, jde o naše spojence proti ještě většímu zlu,“ lákají vývojáři. Vysvětlují, že oba titáni jsou ochránci, byť přiznávají, že k oné ochraně mnohdy využívají značně neortodoxní postupy. „Když je vyprovokuje jiné monstrum nebo lidé, jejich hněv nemůže být zastaven,“ varují autoři Warzonu a blíže popisují vlastnosti Godzilly i King Konga.

V prvním případě budou mít hráči co dočinění s bezmála 120 metrovou obludou, která útočí svým tepelným paprskem, ocasem nebo končetinami. Jen pro představu, Godzilla umí švihnout zadní částí svého těla rychlostí přesahující 140 kilometrů za hodinu, a když si na vás posvítí, počítejte se silou 315 bilionů joulů. Co se týče Konga, je přibližně o 20 metrů nižší, zdá se být ale mnohem pohyblivější a rozhodně si nezadá s Godzillou v rychlosti svých úderů. K boji navíc schopně používá všechny své končetiny a v momentě, kdy jde do úzkých, dokáže velmi rychle zmizet z bojiště a zaútočit z jiné strany. Před oběma monstry je nutné mít se na pozoru, protože zatímco Godzilla bude vypalovat na Caldeře pásy země, Kong bude po relativně stejných cestách běhat po ostrově a dopad jeho nohou vás může zcela omráčit, ne-li přímo rozdrtit.

Ve spojitosti s vlastnostmi obou titánů připravili vývojáři speciální mód pro čtyřčlenné týmy s pravidly režimu Resurgence. Hráči se budou muset dostat do bezpečné zóny, sbírat informace o operaci Monarch, pomáhat padlým spolubojovníkům zpět na nohy a postupně se probojovat až ke killstreakům, které jsou navázané na Konga i Godzillu. Pozor si budou muset dávat také na chvíle, kdy se jeden či druhý titán rozzlobí, i když právě v těchto nejnebezpečnějších chvílích bude nutné na monstra rovněž co nejvíc útočit. Komu se podaří udělat potvorám největší poškození, získá zařízení S.C.R.E.A.M., které odemyká možnosti na krátkou chvíli Godzillu či Konga ovládnout a využít jejich síly.

Na mód jsou pak pochopitelně navázány speciální odměny, které si lze odemknout prostým hraním či plněním konkrétních výzev. Spadají mezi ně i speciální skiny pro operátory, které připomínají titulární monstra, i když jde pochopitelně jen o kosmetickou záležitost. Na obrázcích je nicméně možné povšimnout si opravdu silného odklonu od původního tématu a potvrzení, že se Call of Duty alespoň na ploše Warzonu skutečně vzdává jakékoliv historické relevance. To není nářek, jen prosté konstatování a vlastně i logické vyústění, vezmeme-li v potaz, jak fungují jiné úspěšné battle royale hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru