God of War, Sony Interactive Entertainment, Dnes vyjde bezplatný PS5 update pro God of War

Dnes vyjde bezplatný PS5 update pro God of War

Už žádné vybírání mezi výkonem a rozlišením. Nová verze nabídne 4K i 60 fps

Zdroj: Sony
2. 2. 2021
Název: God of War Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2018

Tým Santa Monica Studio oznámil, že God of War z roku 2018 se dnes dočká PS5 updatu pro novou konzoli od Sony. Vývojáři prozradili, že je potěšilo, kolik lidí vyzkoušelo jejich starší hru na novém systému v rámci zpětné kompatibility, i skutečnost, že díky PlayStation Plus Collection se řada hráčů dostala k jejich poslední hře vůbec poprvé.

Bezplatný update na konzoli PlayStation 5 spojuje oba módy v jeden a nabízí z obou to nejlepší.

Od té doby studio pracovalo na speciálním grafickém módu, který umožní získat ještě více z výkonnějšího hardwaru. Na PS4 Pro máme na výběr mezi dvěma režimy – jeden upřednostňuje výkon, druhý rozlišení. Ode dneška ale bude k dispozici speciální bezplatný update, který na konzoli PlayStation 5 spojuje oba módy v jeden a nabízí z obou to nejlepší.

To v praxi znamená 60 snímků za sekundu a rozlišení 4K (checkerboard). Pokud ale chcete, můžete se vrátit k původním 30 fps při vysokém rozlišení. Třeba v případě, že vám z nějakého důvodu vyšší framerate nevyhovuje.

Kdo bude další?

Jak už hráči dříve zjistili, na 4K a 60 fps šlo už neoficiální cestou dosáhnout, ale paradoxně u diskové neopatchované verze, podobně jako u hry The Last Guardian. Všeobecně se má zato, že by se podobného updatu nebo regulérní next-gen verze mohlo dočkat i The Last of Us Part II. Za pozornost na PS5 ale stojí také Days Gone nebo Ghost of Tsushima, a to přitom nedostaly regulérní next-gen upgrade.

Santa Monica Studio mezitím pracuje na pokračování God of War, jehož spekulovaným podtitulem by mohl být Ragnarök, což je i očekávané téma hry. Hra s jistotou míří na konzoli PS5, ale nadále není jasné, zda se podobně jako třeba Horizon Forbidden West nedočká i PS4 verze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru