MLB The Show 21, Sony Interactive Entertainment, Dlouholetá PlayStation exkluzivita míří na další platformy

Dlouholetá PlayStation exkluzivita míří na další platformy

Série MLB The Show už nebude vycházet jen na konzolích od Sony. Unikl obal nové hry

Zdroj: MLB The Show
31. 1. 2021
Název: MLB The Show 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2021

Když může hra od Microsoftu vyjít na konzoli od Sony, proč by tomu nemohlo být naopak? Společnost Sony koncem roku 2019 prodloužila smlouvu s Major League Baseball na herní sérii MLB The Show, ale oznámila, že už hra nebude v budoucnu vycházet jen na PlayStationu. I když ani jedna ze stran neupřesnila, o jaké platformy se by se mohlo jednat, oznámení na Twitteru nadšeně glosovaly oficiální účty Xboxu i Nintenda. Dlouho nicméně nebylo jisté, zda by i tyto verze vyvíjel first party tým SIE San Diego Studio. Zdá se, že tu máme první náznak.

Předně je třeba zdůraznit, že následující informace je třeba brát s rezervou, ale s ohledem na výše uvedené se nejspíš zakládají na pravdě. Americký tým San Diego Studio v půli ledna oznámil, že novinky o MLB The Show 21 přijdou v únoru. Nové díly této série obvykle vycházejí v březnu, jako naposledy MLB The Show 20 pro PS4. Mělo se za to, že další díl dorazí kromě PS4 a PS5 také na konzole Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch, nyní ale hráči zkoumají první údajný obrázek krabičky. Ten se objevil na Instagramu uživatele s přezdívkou anerdydad a zachycuje coverart nového dílu pro PS5 a Xbox One.

Zdaleka ne každý údajnému leaku věřil, ale anerdydad si stojí za svým s tím, že jde o skutečný obal, nikdy nepublikuje falešné informace a jeho důvěryhodnost mají potvrzovat dřívější podobné odhalení. Hvězdou samotné krabičky je Fernando Tatís Jr. z klubu San Diego Padres, ale hráče samozřejmě víc fascinuje logo PlayStation Studios na obalu xboxové verze, i když je to jen nezvyk.

Nic není jisté kromě skutečnosti, že MLB The Show už nebude jen na PlayStationu. Uvidíme, zda se potvrdí i další platformy, zda hra vyjde na PC a zda bude mít vývoj všech verzí na povel tým San Diego Studio. Fanoušky také velmi zajímá, kdy může novinka dorazit na trh a zda na její vydání budou mít vliv další platformy a okolnosti ve světě, jak by se dalo předpokládat.

Jde o další krok Sony na poli multiplatformních her. Tím nejvýraznějším bylo určitě vydání Horizon Zero Dawn na PC. Už předtím francouzský tým Quantic Dream oznámil, že jeho původní PlayStation exkluzivity Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human vyjdou také na PC. Stál za nimi ale nezávislý tým podobně jako v případě Death Stranding od Kojima Productions, kteří od počátku slibovali svůj debut po premiéře na PS4 přinést i na PC, čili v tomto případě nešlo o first party hry jako u Horizonu a MLB The Show.

A prostřednictvím streamovací služby PlayStation Now je možné si i na PC zahrát z cloudu některé z největších hitů pro PS4, PS3 i PS2. Rozhodně to ale neznamená, že by Sony hromadně plánovala vydávat své značky na dalších systémech. Její zástupci to v minulosti opakovaně popřeli. A nebylo by překvapením, kdyby v případě série MLB The Show byl tento ústupek cenou za udržení licence.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru