Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, DLC s druidy pro Assassin’s Creed Valhalla je odloženo

DLC s druidy pro Assassin’s Creed Valhalla je odloženo

Vývojáři z Ubisoftu potřebují víc času. Není jisté, zda se tím zpozdí i další slibovaný obsah

Zdroj: Ubisoft
16. 4. 2021
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Vývojáři z Ubisoftu mluvili o rozšířeních pro Assassin’s Creed Valhalla ještě před tím, než hra v polovině loňského listopadu vůbec vyšla. Ačkoliv nepochybujeme, že se na expanzích a DLC pracuje souběžně s vývojem samotné hry, případně se vše vzájemně prolíná, nepovažovali jsme za úplně šťastné hýřit detaily o tom, co ve Valhalle teprve bude. Přesto Ubisoft mluvil o dvou příběhových návdavcích – Wrath of the Druids a The Siege of Paris. Prvního jsme se měli dočkat už na konci dubna, Ubisoft ale včera večer oznámil, že potřebuje ještě trochu času a chystané rozšíření odložil.

„Abychom byli schopni doručit dokonalejší zážitek, musíme sdílet následující: Wrath of the Druids vyjde 13. května,“ hlásí Ubisoft na sociálních sítích. Zároveň vývojáři slibují, že v nejbližších dnech zveřejní článek, prostřednictvím kterého budou moci hráči nahlédnout pod pokličku a lépe pochopit, jak vývoj Valhally vlastně probíhá. Ubisoft už dopředu předjímal, že ne všichni fanoušci budou s touto zprávou spokojeni, přesto ale děkuje v závěru vzkazu všem za trpělivost a vybízí k dalšímu pečlivému sledování sociálních sítí.

Vzhledem k tomu, že datadisk měl dorazit 29. dubna, není zpoždění tak výrazné, někteří hráči ale ironicky poznamenávají, že odložit se měla celá hra, která je i několik měsíců po vydání neustále pod tíhou bugů a nejrůznějších glitchů. Na druhou stranu je ale férové dodat, že řada nedostatků, na které jsme poukazovali i v naší recenzi, už byla odstraněna a druidskému dobrodružství zřejmě nestojí nic v cestě. Na tomto místě proto připomínáme, že Wrath of the Druids vezme hráče do Irska, a to přibližně 80 let poté, co do země poprvé vpadli Vikingové. Vývojáři i v tomto případě spolupracují s historiky – konkrétně Clare Downham z University of Liverpool a Seanem Duffym z Trinity College Dublin – aby co nejvěrněji zachytili tehdejší dobu a vymezili rozdíly mezi působením Vikingů v Anglii a Irsku.

Zdroj: Ubisoft

V zemi, kde se bude odehrávat popisované DLC, totiž došlo k mnohem rychlejší integraci seveřanů s tamějším obyvatelstvem a po zásahu krále Aeda Findliatha byla expanze Vikingů ukončena. Pro posílení míru byl nicméně v Dublinu ustaven severský král Barid mac Imair a právě kolem těchto událostí se bude točit i příběh DLC. Dotkne se nicméně i osudu Flanna Sinna, velkokrále Irska a dalších důležitých historických postav, tak jak tomu v sérii bývá zvykem. Druidové pak logicky sehrají onu podstatnou mytologickou roli a nepochybujeme, že s kolem dějin značně pootočí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru