Díky streamování nabídne Atari VCS tisíce retro her

Díky streamování nabídne Atari VCS tisíce retro her

Na nové multimediální nostalgické konzoli si zahrajete klasiky i z konkurenčních systémů

1. 10. 2019

Zdá se, jako by se dnes žádná z platforem nemohla obejít bez vlastní streamovací služby, která umožňuje hrát hry z cloudu. A nebo se prostě každá z firem chce jen ujistit, že kdyby přeci jen měla tato technologie budoucnost, že jí neujede vlak. K těmto společnostem se přidalo i Atari se svou připravovanou retro konzolí VCS, které už jsme se na Vortexu opakovaně věnovali. Výrobce se nyní pochlubil, že systém přijde na trh s unikátní verzí streamovací platformy Antstream Arcade, která nabídne přes 2 tisíce klasických her včetně těch od samotného Atari.

Služba Antstream Arcade už existuje, nové je její spojení s Atari a retro konzolí VCS. Výsledkem bude speciální Atari edice této streamovací platformy určená právě pro zmíněný retro systém. Exkluzivní kolekce bude čítat nové hry, které jinde nenajdete, a půjde o nejširší nabídku titulů od Atari vůbec. K dispozici hry budou v původní podobě i vylepšené verzi a pocházet mají ze starých domácích i cestovních zařízení i původních automatů.

Za službu zaplatíte 10 dolarů měsíčně, respektive necelých 96 dolarů ročně.

Aplikace Antstream Arcade bude přístupná přímo z menu VCS a nabídne podobně jako jiné takové služby třicetidenní bezplatné zkušební období. Za službu pak zaplatíte 10 dolarů měsíčně, respektive necelých 96 dolarů ročně. Šéf Atari Frédéric Chesnais označil Antstream Arcade za dokonalého parťáka pro jeho firmu i fanoušky. “Anstream umožňuje hráčům okamžitý přístup k rozsáhlé knihovně her, včetně mnoha titulů od Atari, které dosud nebyly k dispozici pro streamování,” prohlásil s tím, že spolupráce posílí univerzální charakter Atari VCS coby zábavní platformy a multimediálního streamovacího zařízení. Má spojit to nejlepší ze světa klasických i moderních her.

Partnerství si přirozeně pochvaluje i společnost Antstream. “Naše exkluzivní Atari VCS edice aplikace Antstream Arcade nás zase o krok přiblíží naší snaze učinit každou klasickou hru až k Pongu dostupnou pro fanoušky retro hraní,” uvedl šéf služby Steve Cottam. Při uvedení na trh Antstream nabídne exkluzivně na VCS přes 50 starých her od Atari. Další hry pak budou přibývat časem. Streamované tituly budou přirozeně kompatibilní s novými ovladači od Atari a budou podporovat i vibrace a světelné efekty. Kromě původních verzí zahrne služba i ty moderní vylepšené, které nabídnou třeba multiplayer.

Obě společnosti budou spolupracovat také na nejrůznějších komunitních výzvách, jejichž cílem bude fanoušky motivovat k objevování a překonávání starých klasik. Služba Antstream Arcade se specializuje na stramování starých her a funguje samozřejmě už dnes. Její předplatné startuje na ceně 10 liber měsíčně, respektive 8 liber měsíčně při objednání celoročního balíčku.

Samotné Atari VCS přijde na trh v březnu příštího roku. Jde o retro konzoli nové generace, která se pokusí spojit staré hry s on-line světem a funkcemi multimedálního centra. Kromě klasik chce nabídnout také nové nezávislé hry, které bude na rozdíl od jiných nostalgických konzolí možné dokupovat digitální cestou. VCS podporuje rovněž hlasové ovládání, má internetový prohlížeč, moderní interface a bude umět streamovat filmy a seriály ze služeb, jako je Netflix nebo HBO Go.

V takzvaném sandbox módu Atari VCS umožní spustit i jiné operační systémy, než je ten výchozí na bázi Linuxu.

Systém byl představen už v červnu 2017 a jeho vzhled je inspirovaný konzolí Atari 2600 z roku 1977 známou též právě jako Atari Video Computer System čili Atari VCS. V takzvaném sandbox módu navíc umožní spustit i jiné operační systémy, než je ten výchozí na bázi Linuxu. Součástí retro konzole bude přirozeně také nabídka základních her, které budou přímo v balení. Měla by jich být přibližně stovka.

Uvidíme, jak si novinka povede vedle už prodávaných retro konzolí i dalších podobných systémů, které se teprve chystají na trh. Za všechny jmenujme například TurboGrafx-16 Mini od Konami, multiplatformní konzoli Polymega nebo Intellivision Amico.

Díky streamování nabídne Atari VCS tisíce retro her

Atari 2600 do kapsy pamětníky dojme, ale zpracováním neoslní

Před časem jsme se podívali na zoubek jiné retro konzoli Atari. Šlo o licencovaný handheld od společnosti Blaze inspirovaný rovněž systémem Atari 2600. Staronová kapesní konzole nabízí očekávanou směsici nostalgie, ale také mírné rozčarování ze zpracování, které bylo podmíněno nízkou cenou. Podívejte se na video, v němž jsme shrnuli naše dojmy.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru