Díky modifikaci je hlavním hrdinou Mafie Marek Vašut

Podobu Tommyho Angela ztvárňuje sám dabér. Strašidelné prolnutí obou realit umí pobavit

Zdroj: Sliderv2
1. 10. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:
Mafia: Definitive Edition

Předpokládáme, že většina českých a slovenských fanoušků už remake Mafie dohrála. Mít však po dlouhých 18 letech možnost prožít legendární českou hru v novém kabátku jistě nutí k dalším průchodům, které si navíc můžete ozvláštnit použitím prvních modifikací. Namísto realističtějších zbraní či barevné palety celé hry pro vás ale máme tuzemskou specialitu, prostřednictvím které dojde k hodně zvláštnímu, ale o to legračnějšímu propojení naší i herní reality. Prostřednictvím malého modu totiž můžete model hlavního hrdiny Tommyho Angela nahradit modelem Marka Vašuta a zažít něco neopakovatelného.

Pozor, video obsahuje příběhové spoilery.

Jistě, záměrně trochu přeháníme, zvlášť s přihlédnutím k tomu, že podoba herce není z dostupného modelu příliš patrná, některé momenty ale působí opravdu komicky a mohou dát hraní úplně jiný rozměr. Zejména v cutscénách totiž působí tvář 60letého herce s přihlédnutím k věku hlavního hrdiny poměrně vtipně a v kombinaci s donem Salierim nebo Sárou vznikají velmi bizarní situace. Modifikaci si můžete stáhnout ze serveru Uloz.to – neobsahuje žádný vir a instalace je velmi jednoduchá. Bez ohledu na pozitivní reakce pod výše uvedeným videem a potvrzení funkčnosti nám ale hra po aplikaci bohužel padá zpět do Windows.

Sluší se nicméně zmínit, že autorem třaskavé modifikace je fanoušek s přezdívkou Sliderv2, kterého jsme už na Vortexu zmiňovali. Jeho kanál na YouTube je totiž plný zajímavých videí převážně z Mafie a najdete mezi nimi například i průlet nad nedokončeným Berlínem, který se ukrýval v datech třetího dílu. Podrobnému pátrání ale podrobil i aktuální remake a předvádí například tajný testovací level, závody s vozidly, nevyužitý člun, průlet nad městem v noclip režimu, jízdu nadzemkou nebo animaci plavání. K dispozici je i řada dalších bláznivých modifikací, v nichž se mihnou vlčáci, stejně jako tvář designéra Dana Vávry.

# česká # historie # mafie # open world

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru