Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt RED vyvíjí tři projekty ze světa Cyberpunku

„Díky Keanu Reevesovi je šance na film Cyberpunk větší“

Manželka původního autora Cyberpunku uhádla, kdo bude hrát Johnnyho Silverhanda

6. 7. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Původní autor hry Cyberpunk 2020 Mike Pondsmith se nechal magazínem Video Games Chronicle vyzpovídal v rozsáhlém rozhovoru, který je plný zajímavostí. My z nich vybereme alespoň několik nejzajímavějších střípků, které se týkají angažování herce Keanu Reevese. Nejprve se řeč stočila k momentu, kdy americký herec vstoupil na pódium během konference Microsoftu na E3. Mike Pondsmith podle svých slov samozřejmě už několik měsíců věděl, co se na hráče chystá. Autoři hry ze studia CD Projekt RED přitom původně chtěli překvapit i samotného otce Cyberpunku.

“Moje manželka to uhádla noc předtím. Řekl jsem, že mají herce, kterého mi chtějí ukázat pro roli Johnnyho Silverhanda. Podívala se na mě a řekla, že je to Keanu Reeves. A já jí řekl, že ne, že by ho nikdy nezískali. Že už nechce znovu dělat žádné kyberpunkové věci,” nevěřil Pondsmith s odkazem na trilogii Matrix a film Johnny Mnemonic. Video Games Chronicle se v rozhovoru také podivuje nad tím, zda to byl jen šťastný odhad a podle autora Cyberpunku tomu tak skutečně bylo. “Moje žena má schopnost uhodnout takové věci,” prozradil.

„Seděli jsme v CD Projektu RED a oni se nám to chystali říct. Zeptali se, zda zkusíme hádat, kdo to bude. A moje žena odpověděla, že Keanu Reeves. Vypadali zdrceně.“

“Takže jsme seděli v CD Projektu RED a oni se nám to chystali říct. Zeptali se, zda zkusíme hádat, kdo to bude. A moje žena odpověděla, že Keanu Reeves. Vypadali zdrceně.” vyprávěl Pondsmith s tím, že pak musel vývojáře ujistit, že je to skvělá volba, protože je tolik překvapilo, že manželka jejich překvapení uhádla.

Mike Pondsmith dál pokračoval s tím, že tedy ještě před E3 věděli o angažování americké hvězdy a znali i datum vydání, které se na akci konečně k radosti mnoha fanoušků odhalilo. Připustil přitom, že sám rád slídí po Redditu a pročítá si všemožné teorie fanoušků včetně těch, které se týkaly data vydání. A přitom si říkal, že jim to nemůže prozradit.

Řeč se ale stačila minimálně ještě k jednomu velmi zajímavému tématu a tím je potenciální filmová adaptace Cyberpunku. Je na tomto poli Mike Pondsmith nějak aktivní, pokud jde o práva na zfilmování značky? “O tom opravdu nemůžu nic říct. Ale s Keanu Reevesem na palubě, je to nyní mnohem pravděpodobnější,” prohlásil. V tuhle chvíli podle jeho slov seznamují lidi s tímto novým druhem kyberpunku.

“Můj oblíbený film je Blade Runner, ale to je ve své podstatě intelektuální film a Blade Runner 2049 ještě víc,” prohlásil s tím, že je pak obtížné vystoupit do stejného prostoru, ale na druhé straně nemá být výsledkem ani absolutní akce. Cyberpunk se nachází někde mezi, nutí lidi přemýšlet, ale neudílí lekce.

„To, co dělám se stolními hrami, se velmi liší od toho, co bych udělal ve videohře. Ve videohrách jsou věci, které mají mnohem větší účinek, než kdy mohou mít ve stolní hře.“

Pokud jde o adaptace obecně, věří Pondsmith tomu, že látka se musí přizpůsobit médiu, aby byla efektivní. “Nepoužíváte jedno médium stejným způsobem jako druhé. To, co dělám se stolními hrami, se velmi liší od toho, co bych udělal ve videohře. Teď vidím, že jsou věci, které je jednoduché udělat ve stolní hře, a které bych nikdy nezkoušel ve videohře. Ale ve videohrách jsou zase věci, které mají mnohem větší účinek, než kdy mohou mít ve stolní hře,” dodal s tím, že v případě filmu to může být zase jiné, výsledek se bude lišit.

Důležité podle Pondsmitha ale je, aby se všichni lidé zapojení do projektu ujistili, že to zapadá do kořenů. Platí to podle něj třeba i pro logo, které vychází z toho, co sám před 30 lety nakreslil – uprostřed noci vlastní rukou. Závěrem Pondsmith ještě dodal, že by rád i nadále spolupracoval s polskými vývojáři a udělali další hry, pokud se tahle povede a bude prodávat. “Náš vztah začal tím, že jsou fanoušci a že jsou v podstatě jako my,” dodal. V jádru jsou to podle něj čestní a přímočaří lidé, které podobně jako jeho pohání právě fanoušci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru