Digitální verze her od Ubisoftu na konzolích zdražily

Digitální verze her od Ubisoftu na konzolích zdražily

Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla i Far Cry 6 se prodávají skoro za dva tisíce

Zdroj: Ubisoft
15. 7. 2020

V posledních týdnech se hodně přetřásá téma zdražování videoher. Až dosud se ale mluvilo o možné vyšší ceně především s nástupem nové generace konzolí. Jak si ale čeští hráči povšimli, v těchto dnech už začal s cenou digitálních verzí dostupných u nás Ubisoft hýbat také na PS4 a Xboxu One. Obvyklá cena digitální AAA hry bývá až na výjimky na PlayStation Storu 1799 korun. Standardní edice Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla i Far Cry 6 se ale prodává za 1949 korun. Stejně je tomu v případě všech tří her v Microsoft Storu.

Na slovenském PlayStation Storu se všechny tři hry prodávají za 70 eur. Stejně tak na Microsoft Storu. Nutno ale poznamenat, že tato cenovka zde není žádnou výjimkou. Jinde v zahraničí se přitom cena nezměnila. Digitální PC verze se také na Epic Games Storu stále prodává za 60 eur. Klasické krabicové verze lze na konzolích koupit nejčastěji za 1700 až 1800 korun, někdy dokonce ještě levněji, ale pochopitelně záleží na konkrétním prodejci.

Ubisoft zatím zdražení v Česku nekomentoval

Znovu se tak potvrzuje, že ten, kdo by uvažoval o bezdiskové nové konzoli, musí počítat s tím, že může být stran cenových nabídek omezený a za digitální verze her si připlatí. Požádali jsme pochopitelně o vyjádření společnost ConQuest entertainment, která u nás společnost Ubisoft zastupuje a distribuuje její produkty. Její zástupce Lukáš Hruška nám řekl, že v tuto chvíli nemají ohledně navýšení ceny k dispozici žádné stanovisko vydavatele. Pokud se dozvíme další podrobnosti, samozřejmě se k tématu vrátíme.

Sluší se dodat, že už dříve se objevily nejrůznější anomálie a digitální cena her někdy kolísá. Ale tento případ je zajímavý právě tím, že jde o skokové navýšení ceny hned u trojice očekávaných titulů od jedné společnosti, která přitom v ostatních regionech žádné zdražení neavizovala.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru