Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Diablo IV ani Overwatch 2 v letošním roce nevyjdou

Diablo IV ani Overwatch 2 v letošním roce nevyjdou

Activision před BlizzConem utnul naděje. Potvrzuje ale vydání Call of Duty koncem roku

Zdroj: Activision Blizzard
5. 2. 2021
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Pokud jste se ve velkém očekávání těšili na další ročník BlizzConu, který neproběhl v tradičním listopadovém termínu, ale coby online akce se odehraje na konci února, nemáme pro vás dobré zprávy. V rámci zveřejňování finančních výsledků totiž společnost Activision Blizzard oznámila, že pro letošní kalendářní rok nepočítá s vydáním her Diablo IV a Overwatch 2 a obě dorazí nejdříve v roce 2022. Ačkoliv tituly neměly stanovené datum vydání, existovala jistá šance, že by mohli vývojáři hráče v tomto ohledu příjemně překvapit, finanční ředitel Activisionu Dennis Durkin ale podobné úvahy utnul. Slibované důležité aktualizace informací o obou titulech, které vývojáři z Blizzardu slibovali koncem loňského roku, tak budou téměř jistě směřovat k obsahu a podobě zmiňovaných her, nikoliv k datu jejich uvedení.

Ne všichni příznivci her od Activisionu a Blizzardu ale musí smutnit – Dennis Durkin v rozpravě s investory potvrdil, že letos zcela jistě dojde na další díl Call of Duty. Sérii si mezi sebou v uplynulých letech pravidelně předávala studia Infinity Ward, Treyarch a Sledgehammer Games, kterým vypomáhali ještě lidé z Raven Software, incident kolem vývoje dílu pro rok 2020 ale cyklus rozbil a není v tuto chvíli jasné, kdo z uvedených se o nejnovější pokračování bude starat. Ze hry je pravděpodobně Treyarch, autoři aktuálního Black Ops Cold War, kteří loni hasili problémy vzniklé mezi Sledghammer Games a Raven Software, takže bychom tipovali Infinity Ward, rádi se však necháme překvapit něčím jiným, než je případný další díl Modern Warfare.

Bez ohledu na naše preference ale CEO Activisionu Bobby Kotick potvrdil, že Call of Duty je stále jednou z nejoblíbenějších herních značek, což podtrhuje zachování více než 100 milionu aktivních hráčů v každém měsíci uplynulého roku. Série navíc pro Activision vygenerovala od svého vzniku v roce 2003 přes 27 miliard dolarů, což je současně i odpovědí, proč nové díly vychází s železnou pravidelností každý rok, nepočítáme-li do toho výjimku hned mezi prvním a druhým dílem, které dělily roky dva. Pozoruhodná jsou pak i celková čísla hráčů Call of Duty v předešlém roce, která i díky Warzone a jeho zpřístupnění v rámci modelu free to play přilákala přs 250 milion hráčů, přičemž o dva roky dříve to bylo jen 70 milionů.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru