Diablo Immortal, Activision, Diablo Immortal nakonec vyjde až příští rok

Diablo Immortal nakonec vyjde až příští rok

Autoři museli hru odložit, aby do ní implementovali novinky na základě odezvy fanoušků

Zdroj: Blizzard
4. 8. 2021
Název: Diablo Immortal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 6. 2022

Ačkoli se k vydání mobilní hry Diablo Immortal schylovalo už letos, nakonec vyjde až příští rok. Vývojáři o tom hráče informovali na oficiálním webu. Od začátku testování alfaverze si už podle nich titul vyzkoušely desítky tisíc hráčů. Autoři stále zdůrazňují, že chtějí vytvořit autentické Diablo, pokud jde o postavy, prostředí i další definující prvky. A výsledek přinést co nejvíc lidem. Komunitu označují za klíčového partnera a spolupracovníka, který pomáhá utvářet tuhle vizi. Proto neustále bedlivě prochází veškeré ohlasy a zpětnou vazbu na mobilní Diablo, aby hru dále vylepšili.

Autoři podle svých slov stále pracují na tom, aby převedli původní dotykové ovládání co nejlépe na gamepad.

Na základě postřehů od účastníků uzavřené alfy teď tým ladí jádro hry i endgame. Zkouší různé možnosti a věnují se také podpoře ovladačů. Tyto změny, vylepšení a doplňky si nicméně vyžádají víc času a není možné je podle vývojářů stihnout v letošním roce, jak původně plánovali a avizovali. Plná verze by tak měla vyjít až v první polovině příštího roku, říká Blizzard. To prý studiu umožní zahrnout další novinky a úpravy. A některým těmto věcem se i aktuální příspěvek věnuje. Popsané úpravy a novinky se objeví i v plánované betaverzi.

Vývojáři přidají na základně podnětů od komunity nové PvE raidy a zdejší bossové budou navrženi pro tažení osmi hráčů najednou. Upravuje se ale také PvP. Uzavřená alfa představila režim Battleground, kde se hrdinové střetávají. Vývojáři v něm spatřují velký potenciál, ale chtějí zážitek ještě vylepšit. Pracují na matchmakingu, balancování jednotlivých tříd, TTK a dalších prvcích. Už zmíněná podpora gamepadů je dalším důležitým bodem v itineráři vývojářů. Autoři podle svých slov stále pracují na tom, aby převedli původní dotykové ovládání co nejlépe na gamepad. Rozhodně ale chtějí tomuto přání vyhovět a slibují s příchodem bety další podrobnosti.

Blizzard se v tuto chvíli chystá na další uzavřené testy, které už zahrnou některé z dřívějších výtek a úprav. Diablo Immortal bylo oznámeno na BlizzConu 2018 a míří na iOS i Android. A nutno podotknout, že navzdory počátečnímu rozčarování a skepsi od té doby chodí od těch, kteří si měli možnost titul vyzkoušet, především pozitivní ohlasy. Ostatně počáteční odpor fanoušků minimálně zčásti vyvolalo také zklamání, že tehdy nebylo oznámeno regulérní velké pokračování.

Diablo Immortal je free-to-play hra od Blizzardu a společnosti NetEase, která je zasazena mezi události druhého a třetího dílu. Pokud jde o atmosféru a stylizaci, chtějí se však autoři víc přiblížit trojce. Mobilní Diablo v Blizzardu plánovali několik let a původně si pohrávali s myšlenkou, že hra bude nejprve debutovat jen v Číně.  Vývojáři slibují, že bude možné si jej smysluplně užít v krátkých seancích i při delším hraní klidně několik hodin v kuse. Ve hře nechybí exteriéry, klasické dungeony ani bossové.

Hře jsme se na Vortexu opakovaně věnovali, takže se můžete začíst i do našich starších článků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru