Diablo Immortal, Activision, Diablo Immortal bylo na BlizzConu takřka neviditelné

Diablo Immortal bylo na BlizzConu takřka neviditelné

Přesto jsme se dočkali nového videa a příslibu, že hra bude podporována několik let

4. 11. 2019
Název: Diablo Immortal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 6. 2022

V souvislosti s Diablem se na BlizzConu mluvilo převážně o čerstvě oznámeném čtvrtém díle, který bude v porovnání s trojkou mnohem temnější a syrovější. Po úvodní ceremonii se navíc fanoušci dočkali doslova kanonády dalších podrobných informací, které budeme určitě postupně probírat v nejednom novinkovém souhrnu, a to včetně úvah nad datem vydání, které by mělo podle všech předpokladů připadnout na příští rok. Druhé Diablo ve vývoji – mobilní díl Immortal – by však mělo být mnohem blíže svému vydání a odhlédneme-li od nespokojení, které jeho loňské oznámení vyvolalo navzdory očekávání Diabla IV, vypadá velmi dobře a byla by škoda, kdyby informace o něm zapadly.

Pravda, vývojáři v blogovém příspěvku spíše kupili sliby a náznaky věcí budoucích, už jen nové gameplay video ale demonstruje, že se minimálně po vizuální stránce není čeho bát. Tedy, pokud vám sedne styl Diabla III a jste ochotní přistoupit na to, že s námi barevné a místy až trochu pitoreskní ztvárnění bude ještě nějakou chvíli. Na první pohled se totiž zdá, že je video složené právě ze záběrů třetího dílu, což je pro segment mobilních her velká poklona. Platí to nejen o designu a zpracování jednotlivých lokací, ale také všeobecně o animaci a efektech, tvořících nedílnou součást celého hack‘n‘slash zážitku. Hře navíc nechybí ani miniaturní detaily, jako je pohyb trávy či stíny všech postav v záběru a v kombinaci s připojeným ovladačem by skutečně mohlo jít o plnohodnotnou záležitost.

 Jako novinku pak vývojáři přidají všem povoláním ultimátní schopnosti pro ještě větší a plošnější poškození a představili také kombinování legendární výstroje s již naučenými abilitami.

Co se týče obsahu, Blizzard o víkendu představil další trojici hratelných tříd hrdinů – k barbarovi, mnichovi a čaroději tak přidává křižáka, nekromanta a lovce démonů s tím, že právě poslední zmiňované povolání mohli zkoušet návštěvníci letošního BlizzConu. Video práci lovkyně démonů zachycuje ve stejném duchu, v jakém bylo povolání uvedeno v Diablu III a počítat samozřejmě můžete s kušemi a speciálními útoky, využívajícími ke svému spuštění nashromážděnou nenávist. Jako novinku pak vývojáři přidají všem povoláním ultimátní schopnosti pro ještě větší a plošnější poškození a představili také kombinování legendární výstroje s již naučenými abilitami. Výsledkem tak budou nečekané změny efektů i použití, od kterých si vývojáři Diabla Immortal slibují tolik potřebnou variabilitu a motivaci pouštět se do prezistentního světa chystaného MMOARPG.

V improvizované sekci otázek a odpovědí si pak vývojáři sami odpovídali na dotaz týkající se mikrotransakcí, konkrétní ale bohužel nebyli: „V první řadě se soustředíme na to, abychom vytvořili kvalitní Diablo.“ Dále pak dodali, že ačkoliv chápou, jak moc hráče monetizace hry zajímá, nemohou v tuto chvíli posloužit žádnými detaily a pouze naznačili, že se ji budou snažit nastavit tak, aby byla zajímavá jak pro veterány série, tak úplně nové hráče. S tím se ostatně pojí i plán na přidávání dalšího obsahu, který by měl do Diabla Immortal proudit i dlouhou dobu po vydání. Konkrétně chtějí vývojáři přidávat nejen eventy, nové zóny či velké nepřátele, ale počítají i s rozšiřováním nabídky dostupných povolání či dalším příběhem. Ten by pak měl vyprávět o událostech, které se ve světě Diabla odehrály mezi druhým a třetím dílem, a vysvětlit, odkud se zlo vzalo tentokrát.

Pokud byste se ptali na datum vydání, vývojáři opět ničím konkrétním neposloužili, zdá se však, že je možná rozsah a vliv Diabla Immortal trochu překvapil: „Dosáhnout očekávané kvality her od Blizzardu vyžaduje spoustu času a v souvislosti s Diablem Immortal nezůstáváme zrovna při zemi,“ říkají konkrétně. Hned vzápětí už ale odkazují na stránky hry s informací, že je k dispozice před-registrace chystaného testu na Androidu a slibují, že registrace pro zařízení s operačním systémem iOS bude spuštěna co nevidět. Odhadem se tak dá předpokládat, že test proběhne ještě v letošním roce a vydání se dočkáme zkraje roku následujícího, cokoliv dřívějšího by nás bez ohledu na nedůvěryhodné úniky překvapilo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru